-2,3 C
Pionki
piątek, 1 grudnia, 2023

Reżyserka Beata Dzianowicz będzie gościem Klubu Filmowego „Znicz” Kina KDK

Popularne

Przed nami kolejne, dziesiąte już spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” Kina Kozienickiego Domu Kultury. Już w środę, 11 października, kozieniccy widzowie zobaczą dramat „Strzępy”. W spotkaniu weźmie udział jego reżyserka Beata Dzianowicz. Początek tradycyjnie o godz. 17.30.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w Kinie KDK będziemy mieli okazję gościć kolejnego twórcę filmowego. Przypomnę, że w tym roku odwiedzili nas Marcin Bortkiewicz i Krzysztof Zanussi, a w październiku zawita do nas reżyserka i scenarzystka Beata Dzianowicz mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

„Strzępy” to dramat opowiadający o losach rodziny Pateroków. Bohaterowie mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie, ale ich harmonijną rzeczywistość zaburza choroba jednego z członków rodziny. Alzheimer staje się wyzwaniem nie tylko dla chorego, ale również dla jego bliskich, a łączące ich relacje zostają wystawione na ciężką próbę.

Film brał udział w Konkursie Głównym 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, podczas którego zdobył łącznie trzy nagrody, kolejno za: „Najlepszą drugoplanową rolę męską” (Grzegorz Przybył), „Najlepszy debiut reżyserski lub drugi film” (Beata Dzianowicz) oraz specjalną „Nagrodę Onetu: Odkrycie Festiwalu” (Beata Dzianowicz).

 – Serdecznie zachęcam do udziału w spotkaniu. Jestem przekonana, że nasi widzowie będą mieli wiele pytań do reżyserki po seansie tego filmu. Rozmowę z twórczynią poprowadzi Anna Równy, ale tak jak zawsze oddamy również mikrofon kozienickim miłośnikom kina – dodaje Elwira Kozłowska.

Rusza sprzedaż biletów

Sprzedaż biletów na spotkanie rusza 3 października. Seanse Klubu Filmowego „Znicz” są otwarte dla wszystkich widzów, ale członkowie klubu mogą liczyć na preferencyjne ceny biletów. Normalny bilet na seans KF „Znicz” kosztuje 15 zł, członkowski – 13 zł. Dodatkowo członkowie mogą kupować karnety na trzy seanse w cenie 36 zł. Rezerwacje biletów na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

Zapisy do klubu prowadzone są w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Warunkiem rejestracji jest wypełnienie deklaracji oraz zakup karty członkowskiej w cenie 5 zł. Każda z nich opatrzona jest indywidualnym numerem.

Działalność Klubu Filmowego „Znicz” w 2023 r. jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content