21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] „SENIOR NA DRODZE DO… BEZPIECZEŃSTWA!”. Warsztaty dla seniorów w Miejskim Ośrodku Kultury

Popularne

spot_img

Symulator dachowania, symulator bezpiecznej jazdy, bezpłatne doposażenie rowerów w obowiązkowe oświetlenie, warsztaty z ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz policją. Seniorzy z Pionek zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej “Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”. Spotkanie skierowane było głównie do wszystkich osób powyżej 60 roku życia, z szczególnym uwzględnieniem rowerzystów, kierowców i pieszych.

Wtorkowe spotkanie poprowadził Krzysztof Wójcik, który reprezentował Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Było to 38 spotkanie, którego celem było zwiększenie świadomości seniorów o potencjalnych zagrożeniach na drodze, a tym samym zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych na drogach.

– Akcja polega na edukacji dotyczącej przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, a także uświadamianiu, jak zmiany fizjologiczne związane z wiekiem mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze. – mogli usłyszeć przybyli na spotkanie seniorzy

W części warsztatowej uczestniczył również burmistrz Pionek Robert Kowalczyk, który zachęcał seniorów systematycznych szkoleń w zakresie bezpieczeństwa w poruszaniu się po drogach publicznych np. rowerem oraz zwracanie szczególnej uwagi przy przejściach dla pieszych.

– Myślę, że warto było dziś przyjść i zobaczyć co powinniśmy robić żeby żyć bezpiecznie. My dziś staramy się w naszym mieście poprawiać to bezpieczeństwo. Nawet dziś mamy utrudnienia  na ulicy Jana Pawła II, które związane jest z przebudową przejścia dla pieszych na wyniesione, żeby można było bezpiecznie przechodzić, a już wkrótce zostaną uruchomione pierwsze w Pionkach światła. Mam nadzieję, że dzięki specjalistą, których zaprosiliśmy do naszego miasta dowiecie się państwo dużo więcej o bezpieczeństwie, a także będzie mogli zobaczyć na symulatorach jak zachowuje się nasze ciało w różnych sytuacjach. Liczę, że będzie to dobry, pouczający dzień. – powiedział burmistrz Robert Kowalczyk

Po części wykładowej przyszedł czas na praktykę. Uczestnicy spotkania mieli okazję na żywo przekonać się w jaki sposób zachowuje się ciało człowieka podczas dachowania. Przed budynkiem MOKu udostępnione zostały dwa symulatory – dachowania oraz bezpiecznej jazdy.

Rowery osób, które zdecydowały się przybyć na spotkanie zostały doposażone w niezbędne elementy odblaskowe oraz oświetlenie.  

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content