13.4 C
Pionki
sobota, 27 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] Noc Świętojańska na nabrzeżu Jeziora Kozienickiego. Był koncert, pokaz teatru ognia, gry i zabawy dla dzieci

Popularne

Koncert zespołu Sutari, pokaz teatru ognia, gry i zabawy dla dzieci, a przede wszystkim wspaniała atmosfera. W sobotę, 24 czerwca, na nabrzeżu Jeziora Kozienickiego odbyła się kolejna edycja Nocy Świętojańskiej, organizowanej przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Impreza wystartowała punktualnie o godz. 20.00 i tradycyjnie spotkała się ona z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i to mimo nie do końca sprzyjającej aury. Tuż przed startem wydarzenia nieco popadało, ale równo z naszym harmonogramem niebo rozjaśniało, zwiastując dobrą zabawę.
Wszystkich przybyłych powitała instruktorka KDK Halina Koryńska, która poprowadziła całe wydarzenie. Rozpoczęliśmy od rozpalenia tradycyjnego ogniska, a chwilę potem Jelena Jasek z Grupy Poetyckiej „Erato” KDK podzieliła się z zebranymi swoim utworem o tematyce Nocy Świętojańskiej.
Dla małych i dużych
Wśród atrakcji przygotowanych na ten wieczór nie mogło zabraknąć wyplatania wianków wraz z instruktorkami KDK. Były też różnego rodzaju animacje jak np. gry i zabawy średniowieczne, prowadzone przez członków Teatru Ognia „Amatum”.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również tańce w kręgu.
Wzorem ubiegłych lat, członkowie Grupy Twórczej „Vena” KDK przygotowali również warsztaty plastyczne. Tym razem było to malowanie na plastrach drewna.
W trakcie tego magicznego wieczoru nie mogło zabraknąć tradycyjnego puszczania wianków, a na brzegu jeziora stanęło wiele kobiet, które rzuciły swoje wianki na wodę.
Wyjątkowy koncert
Kozienicka Noc Świętojańska kojarzy się ze świetnymi koncertami. Tak było i tym razem. W sobotę dla mieszkańców wystąpił zespół Sutari. Formację tworzą trzy wokalistki o bogatej wyobraźni muzycznej. Artystki z Sutari kontynuują tradycje polskich pieśniarek ludowych; tworzą własne instrumenty, a także eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi.
Zespół aranżuje tradycyjne polskie pieśni oraz komponuje własne utwory, oparte na różnych kobiecych tradycjach muzycznych. Artystki zadebiutowały w 2012 roku, zdobywając II nagrodę oraz nagrodę publiczności na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Niedługo potem zostały uznane za najciekawszą nową grupę folkową roku 2012 w Polsce. W czerwcu 2020 roku ukazał się ich trzeci album „Siostry Rzeki” – pełen transowych, polifonicznych kompozycji dialog z tradycjami ludowymi, splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa. Album został nominowany do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii „Muzyka Świata”.
Panie dosłownie zarażają niezwykłą energią, doskonale bawią publiczność, a ich występy są zaskakujące i hipnotyzujące.
Płomienny finał
Od wielu lat naszą imprezę wieńczą pokazy tańca z ogniem. Aktorzy z Teatru Ognia „Amatum” zaprezentowali gorące widowisko użyciem najróżniejszych płomiennych gadżetów i rozpalili naszą publiczność do czerwoności. Było gorąco i klimatycznie, a tegoroczny pokaz był jeszcze bardziej widowiskowy.
źródło: Kozienicki Dom Kultury

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content