20.2 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Lodowisko w Pionkach oficjalnie otwarte. Szalona zabawa, wiele atrakcji i nagród!

Popularne

spot_img

W piątek, 11 lutego dokonano uroczystego otwarcia krytego lodowiska „Biały Orlik” w Pionkach. To wielka gratka dla wszystkich miłośników zimowych aktywności, a przede wszystkim jazdy na łyżwach. Otwarciu towarzyszyły różne atrakcje oraz zabawy dla najmłodszych.

Zima w tym roku nie była obfita w opady śniegu, czy mroźne, arktyczne wręcz temperatury. To wszystko spowodowało, że ci, którzy lubią zimowy wypoczynek oraz aktywność na nartach, sankach czy łyżwach, byli mocno niepocieszeni. Z pomocą przyszło jednak pionkowskie lodowisko, które zapewniało już od 29 stycznia chociaż część z tych zimowych rozrywek. Dziś z kolei dokonano jego oficjalnego otwarcia.

Znamienici goście i zabawy na lodzie

Udział w otwarciu wziął między innymi wicemarszałek Rafał Rajkowski, ponieważ przypomnijmy, że miasto Pionki odmieniło całkowicie lodowisko przy wsparciu finansowym samorządu województwa mazowieckiego. Obecni byli również gospodarz miasta burmistrz Robert Kowalczyk, radny powiatu radomskiego Marek Janeczek, radni miasta Pionki, w tym Stanisław Pacan, Włodzimierz Szałabaj, Zbigniew Belowski, Paweł Kobylas, Krzysztof Bińkowski, przedstawiciele lokalnych instytucji samorządowych, w tym między innymi członek zarządu PWKC Michał Golbert, dyrektor ekoPionki Piotr Pasek, dyrektorzy pionkowskich szkół, a także reprezentanci Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – gospodarza nowoczesnego lodowiska, z dyrektorem Andrzejem Iwanowskim na czele. Nie można oczywiście nie wymienić najważniejszych gości tego uroczystego dnia, a mianowicie mieszkańców Pionek, w tym dzieci i młodzieży, na których podczas otwarcia czekało wiele atrakcji i nagród, związanych z zabawami na lodzie. Od godziny 12:30 do 14 obowiązywał wstęp wolny na lodowisko dla wszystkich.

Lodowisko zmieniło się nie do poznania

Na terenie lodowiska pojawiło się między innymi nowe oświetlenie oraz nagłośnienie. Przede wszystkim, według koncepcji założonych przez miasto, prawdopodobne będzie wydłużenie sezonu łyżwiarskiego w Pionkach o półtora miesiąca. Zadaszenie wyeliminuje między innymi słońce i deszcz, a więc wszelkie atmosferyczne zjawiska, które wpływają na to, że lodowisko szybciej zaczyna się topić.

„Najładniejsze lodowisko w powiecie”

Burmistrz Robert Kowalczyk wyraził głęboką nadzieję na dalszą współpracę z Samorządem Województwa Mazowieckiego – jak „straszył” wicemarszałka Rafała Rajkowskiego, „Pionki mają jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania”. Burmistrz podkreślił także rolę radnego Stanisława Pacana, którego nazwał ojcem przedsięwzięcia jakim jest powstanie lodowiska w Pionkach.

Swoje umiejętności łyżwiarskie prezentował burmistrz miasta Pionki – Robert Kowalczyk.

Jak podkreślał wicemarszałek Rafał Rajkowski, pionkowskie lodowisko jest wspaniałym obiektem jakiego nie można uświadczyć w tej części województwa. Marszałek życzył wszystkim użytkownikom lodowiska, a w szczególności najmłodszych jak najbardziej owocnego szkolenia swoich jeździeckich umiejętności.

(od lewej) członek zarządu PWKC Michał Golbert oraz wicemarszałek Rafał Rajkowski

Radny Stanisław Pacan odbił piłeczkę w stronę radnego powiatu radomskiego Marka Janeczka, którego z kolei nazwał „winowajcą” zbudowania lodowiska. Radny życzył wszystkim, aby w pięknych warunkach dokonywać jak najwięcej rekreacji w postaci jazdy na łyżwach na świeżym powietrzu.

Radny powiatu radomskiego Marek Janeczek skwitował krótko – „to najładniejsze lodowisko w całym powiecie”.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji w postaci specjalnie przygotowanych torów, na których prezentowali swoje jeździeckie umiejętności. Odbył się także mecz pomiędzy szkołami średnimi. Rywalizacja była wyrównana, ponieważ za każdą konkurencję można było zdobyć nagrody. O sprawny przebieg wszelkich konkurencji dbali między innymi Mariusz Sulima oraz Michał Molenda, Kamil Marszałek oraz Kuba Amanowicz z Pionkowskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Warto podkreślić, że również przybyli na otwarcie oficjele niczym wytrawni panczeniści prezentowali swoje zaskakujące wszystkich umiejętności.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content