20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA/AUDIO] Nowy zarząd, nowe cele. Za nami sportowe podsumowanie roku 2021 w KS Proch Pionki

Popularne

spot_img

Kończący się rok, mimo sytuacji pandemicznej był dla Klubu Sportowego Proch Pionki bardzo udany. Zmiany organizacyjne, inwestycja w młodzież, można by rzec, że piątkowa gala podsumowująca sportowy rok w wykonaniu klubu była otwarciem jego zupełnie nowej jakości.

Sportowe podsumowanie roku 2021 w KS Proch Pionki odbyło się 11 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Podczas tego uroczystego spotkania nie zabrakło znamienitych gości. Klub Proch Pionki reprezentowali między innymi prezes Albin Falkiewicz wiceprezes do spraw finansowych Mirosław Toporek wiceprezes do spraw sportowych Mariusz Rysiewski wiceprezes do spraw organizacyjnych Marcin Zbyszyński oraz sekretarz Grzegorz Polak.

Piątkową galę zaszczycili także burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk, wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk, reprezentanci Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w osobach dyrektora Andrzeja Iwanowskiego i jego zastępcy Kamila Marszałka, a także radni miasta pionki i przedstawiciele jednostek samorządowych.

Piątkową galę poprowadziła Gabriela Polak.

Uroczystego otwarcia gali dokonał prezes klubu Albin Falkiewicz. Wzruszony doniosłą chwilą podziękował wszystkim zaangażowanym w tworzenie Klubu Sportowego Proch Pionki.

Prezes KS Proch Pionki Albin Falkiewicz

Kolejno głos zabrał burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk. – Przede wszystkim stawiajmy na młodzież, naszą pionkowską młodzież, na nasze dzieci. Po to, żeby to one rozwijały swoje talenty na boisku, aby później mogły też przynosić sławę naszemu, przecież słynnemu klubowi – mówił burmistrz:

 

Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk

Wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski przybył na piątkową galę z wieloma obietnicami. Co to za obietnice? O tym możecie usłyszeć poniżej. Jak podkreślał wicemarszałek, warto inwestować w młodzież. Docenił ciężką pracę młodych sportowców i piłkarzy, życząc dalszych sukcesów:

 

Wicemarszałek Rafał Rajkowski

Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk zwrócił uwagę na bardzo dobrą atmosferę jaka panuje aktualnie w klubie. Nie ukrywał, że sytuacja pierwszej drużyny Prochu jest bardzo trudna, ale jednocześnie wykazywał wiarę w to, że pod nowym kierownictwem, nowym prezesem i zarządem, przy zaangażowaniu burmistrza już niedługo KS Proch Pionki będzie świętować sukces, czyli awans. Na koniec prezes Sławomir Pietrzyk przypomniał zabawną anegdotę z piłkarskich boisk, za czasów wspólnego grania z prezesem klubu Albinem Falkiewiczem:

 

Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk

Wydarzenie w muzyczny sposób otworzyła Milena Alot, uczestniczka programu The Voice Kids, która wykonała utwór „Aleja Gwiazd”.

Wiosna 2021

Runda wiosenna rozgrywek IV ligi rozpoczęła się z tygodniowym opóźnieniem względem planowego terminarza, a przyczyną były rzecz jasna epidemiologiczne obostrzenia. Inauguracyjne spotkanie zostało rozegrane 10 kwietnia w Grójcu, gdzie ówczesny zespół Prochowni uległ ekipie Mazowsza Grójec 1–0. W przeciągu dziewięciu tygodni rozgrywek, podczas których Proch rozegrał 11 meczów, znalazły się trzy zwycięstwa (z Hutnikiem Huta Czechy, Radomiakiem II Radom, Mszczonowianką Mszczonów), sześć porażek (z Oskarem Przysuchą, Mazovią Mińsk Mazowiecki, Pogonią II Siedlce, Mazowszem Grójec, Pilicą Białobrzegi, Tygrysem Huta Mińska) oraz dwa remisy (z Wilgą Garwolin oraz KS Warką). Wszystkie te spotkania dały łącznie 11 punktów, które połączone z 17 punktami zdobytymi jesienią niestety nie wystarczyły, aby utrzymać się w IV lidze. Zabrakło naprawdę niewiele, a ostatnia porażka w strugach deszczu z Tygrysem Hutą Mińską przypieczętowała spadek do Ligi Okręgowej.

A co wydarzyło się w zespołach młodzieżowych?

Zespół rocznika 2004, prowadzony przez trenera Marcina Skórę, walczył w Radomskiej I Lidze Juniorów Młodszych. Rywalizację zakończył na piątej pozycji w tabeli, z dorobkiem łącznie 15 punktów zdobytych dzięki pięciu wygranym spotkaniom. Po rundzie wiosennej drużyna niestety się rozpadła, ale jak okazało się kilkanaście tygodni później, kilku chłopaków z rocznika 2004 musiało znacznie wesprzeć zespół seniorski w Lidze Okręgowej z powodu problemów kadrowych.

Drużyna rocznika 2006 pod wodzą trenera Rafała Grzybowskiego niestety pożegnała się z Mazowiecką I Ligą, gromadząc na swoim koncie 5 punktów, na które złożyła się wygrana z Radomiakiem oraz remisy z MKS Piasecznem i KS Ursus Warszawą. Co ciekawe, wszystkie punkty zostały zdobyte na własnym boisku.

Zespół trenera Grzegorza Seremaka, przedstawiciele rocznika 2007, zakończyli wiosenne zmagania na drugim miejscu w tabeli Radomskiej II Ligi Trampkarzy. Zgromadzili łącznie 16 punktów, ulegając dwukrotnie zespołowi Radomiaka i raz dzieląc się punktami z Jedlnią Dzieciom. Spośród wszystkich drużyn młodzieżowych wiosną stracili najmniej bramek, bo przez całe rozgrywki tylko 10.

Najbliżej sukcesu była drużyna rocznika 2009, prowadzona wtedy przez trenera Krzysztofa Bandyka. Do upragnionego awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy, czyli do Radomskiej I Ligi, zabrakło odrobiny szczęścia w dwóch spotkaniach z KS Chomentowem. Były to jedyne spotkania, po których najmłodsi reprezentanci biało-zielonych barw nie mogli dopisać sobie trzech punktów, w konsekwencji czego jesienią ponownie musieli spróbować swoich sił w II Lidze. Zdobyli łącznie 30 punktów i strzelili ponad 60 bramek. W przerwie między rozgrywkami obowiązki trenera Krzysztofa Bandyka przejął trener Ryszard Kłusek.

Jesień 2021

Tym akcentem zakończyło się podsumowanie pierwszej części roku 2021. Przejdźmy teraz do drugiej części naszej uroczystości – symbolicznego nagrodzenia wszystkich tych, którzy biało-zielone barwy reprezentowali jesienią. I o ile w zespołach młodzieżowych do zbyt dużych zmian kadrowych nie doszło, to jak wszyscy doskonale wiemy, w drużynie seniorskiej było ich zdecydowanie więcej.

Na scenie pojawiła się grupa Roztańczeni, która wykonała widowiskową choreografię prowadzoną przez Magdalenę Urbaś.

U–13 [2009]

„Sukces to nie przypadek. Sukces to ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie i przede wszystkim miłość do tego, co robisz.” – powiedział niegdyś sam Pele. Potwierdzeniem tych słów są zawodnicy najmłodszego zespołu Prochu Pionki, rocznik 2009, którzy w tej rundzie wywalczyli pierwszy w swojej piłkarskiej przygodzie awans do Radomskiej I Ligi.

U–15 [2007]

Drugą drużyną, która także zasługuje na ogromne gratulacje i uznanie, jest zespół U–15, czyli rocznik 2007. W tabeli Radomskiej II Ligi ustąpili miejsca jedynie drużynie Warki, która w tej rundzie była bezkonkurencyjna. Kończą zatem jesienne zmagania na drugim miejscu i już pracują na to, aby wiosną 2022 roku zawalczyć o miano najlepszych.

U–16 [2006]

Zawsze służą wsparciem dla drużyny seniorskiej, są najstarsi spośród najmłodszych i już po raz trzeci zawalczą w Mazowieckiej I Lidze. Mowa oczywiście o zespole U–16, czyli roczniku 2006. Awans zapewnili sobie już na kilka kolejek przed końcem rozgrywek, za co należą się im ogromne gratulacje.

Wręczenie nagród dla drużyn młodzieżowych zakończył pokaz gimnastyki artystycznej.

Wyróżnienia indywidualne

Nadszedł czas, w którym doceniono kilku młodych zawodników, którzy mają za sobą naprawdę dobrą rundę i swoją grą wnieśli dużo niezbędnej jakości dla zespołu. Tych, którzy zrobili widoczny postęp i są nieodłącznym elementem każdej drużyny.

W roczniku 2009 wyróżnienia otrzymali Marcel Skóra, Igor Sułek oraz Krystian Russo. W roczniku 2007 wyróżnienia trafiły do Igora Szulika, Fabiana Skrzeka i Jakuba Malickiego. W roczniku 2006 nagrody powędrowały do Oliwiera Wałęki, Szymona Dyczkowskiego oraz Filipa Seweryna.

Seniorzy

– Zbliżając się pomału ku końcowi naszej uroczystości, chciałabym skierować jeszcze podziękowania dla tych, którzy mimo różnych przeciwności losu przez całą rundę w imię biało–zielonych barw z wiarą walczyli na boiskach Ligi Okręgowej. Dla tych, którzy co tydzień przez 90 minut dawali z siebie 100% i zostawiali na boisku całe serce. Dla tych, którzy pomiędzy wieloma słowami krytyki, odnajdywali te odrobinę bardziej pozytywne komentarze, i co najważniejsze, przez piętnaście kolejek nie poddali się. W związku z tym w imieniu władz klubu wszystkich kibiców i sympatyków pionkowskiej „Prochowni” składam wszystkim zawodnikom drużyny seniorskiej Prochu Pionki ogromne podziękowania – mówiła prowadzącą piątkową uroczystość Gabriela Polak.

Seniorzy otrzymali symboliczne podziękowanie za walkę i reprezentowanie barw klubu. Wręczył je osobiście prezes klubu Albin Falkiewicz na ręce między innymi kapitana drużyny Mateusza Szczepańskiego.

Podsumowując rok 2021, nie sposób nie wspomnieć także o powołaniu nowych władz w klubie. W wyniku wyboru walnego zgromadzenia członków KS Proch Pionki, od dnia 19 listopada 2021 roku w skład zarządu weszli:

  • Prezes Albin Falkiewicz
  • Wiceprezes do spraw finansowych Mirosław Toporek
  • Wiceprezes do spraw sportowych Mariusz Rysiewski
  • Wiceprezes do spraw organizacyjnych Marcin Zbyszyński
  • Sekretarz Grzegorz Polak

– Podstawowym celem, jaki zarząd sobie postawił, jest przede wszystkim utrzymanie drużyny seniorów na poziomie Ligi Okręgowej oraz poprawa jakości sportowej, która powinna zaprocentować w kolejnym sezonie. Równie ważnym aspektem działalności jest szkolenie młodzieży oraz podnoszenie poziomu sportowego poprzez zatrudnienie wykwalifikowanej kadry trenerskiej i specjalistów. Przed nami trudny rok 2022. Wierzymy, że poprzez odpowiednie działania na wielu płaszczyznach funkcjonowania Klubu, będziemy w stanie sprawić, że KS PROCH PIONKI odzyska właściwe miejsce na piłkarskiej mapie regionu. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze bardzo daleka droga do tego celu, wiele trudnych decyzji i wyborów, ale jesteśmy zdeterminowani, aby wspólnie go osiągnąć. Szanowni Kibice i Sympatycy Klubu, liczymy na Was. Bądźcie z nami nie tylko na stadionie, ale i na co dzień. Inspirujcie nas swoimi pomysłami i wspierajcie w ich realizacji. Jeśli uda nam się uwolnić tę biało–zieloną energię, to efekty pojawią się już wkrótce. Od 19 marca zaczynamy najważniejszą batalię w tym roku, z całego serca zapraszamy zatem na Sportową 4. Do zobaczenia!  – dodała na zakończenie prowadząca Gabriela Polak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content