22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA/AUDIO] Magia Świąt z Eneą w Opactwie. Wyjątkowe Jasełka, pieczenie pierników i wiele świątecznych warsztatów

Popularne

spot_img

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen magicznego uroku. Wie o tym doskonale Specjalny Ośrodek-Szkolno-Wychowawczy w Opactwie, który razem ze swoimi wychowankami corocznie przygotowuje się na ten szczególny czas. W tym roku wraz ze społecznością placówki magię świąt tworzyła Enea Wytwarzanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej galerii foto, która z pewnością odda świąteczny klimat jaki zapanował w piątek, 10 grudnia w Opactwie.

Co roku wychowankowie, pedagodzy, oraz dyrekcja Specjalnego Ośrodka w Opactwie wspólnymi siłami dbają o pielęgnowanie Bożonarodzeniowych, świątecznych tradycji. W tym szczególnym okresie czasu odbywa się między innymi wspólne pieczenie pierników, tworzenie własnoręcznie wykonanych i niezwykle wyjątkowych ozdób, czy też żywych pachnących choinek.

W tym roku w Opactwie odbyła się Magia Świąt z Eneą Wytwarzanie. W piątek, 10 grudnia, ośrodek w Opactwie w imieniu zarządu spółki odwiedzili wolontariusze – Krzysztof Bomba, Aneta Wolszczak oraz Ilona Galarek, którzy przywieźli zarówno wychowankom jak i społeczności szkolnej świąteczne prezenty. Znalazły się tam między innymi dwa rowery, odkurzacze oraz różne inne upominki. Przedstawiciele Enei wzięli również udział w klimatycznych warsztatach, gdzie razem z wychowankami placówki oraz nauczycielami tworzyli świąteczne ozdoby, piekli pierniki, czy przygotowywali żywe choinki.  Można było dostrzec, że za sprawą wspólnie spędzonego czasu każdemu udzieliła się magia świąt.

Na zakończenie przygotowano Jasełka, w których wystąpili wychowankowie Specjalnego Ośrodka w Opactwie. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. O tym wyjątkowym dniu i projekcie realizowanym wraz z Eneą Wytwarzanie opowiedziała nam dyrektor ośrodka Anna Grzesik:

 

Jak mówił Krzysztof Bomba z Enei Wytwarzanie, spółka wspierała, wspiera i będzie wspierać tak wyjątkowe inicjatywy, a świąteczny, magiczny czas spędzony w Opactwie przedstawiciele Enei na pewno zapamiętają na długo:

 

[ngg src=”galleries” ids=”17″ display=”basic_thumbnail”]

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content