18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Odmieniony Pionkowski Manhattan już za chwilę na nowo zacznie tętnić życiem. Zobacz zdjęcia!

Popularne

spot_img

Mówi się, że sercem miasta jest jego stolica handlu, a bez wątpienia takim miejscem od wielu lat jest Pionkowski Manhattan. Dziś zmienił się on nie do poznania. Dotychczasowe fatalne warunki zastąpiono nowoczesnymi udogodnieniami i godnymi warunkami na miarę dwudziestego pierwszego wieku.

Kompleksowa przebudowa miejsca handlu była możliwa dzięki współpracy burmistrza Roberta Kowalczyka z Samorządem Województwa Mazowieckiego, które przekazało na ten cel dwa miliony złotych. Wykonawcą tej inwestycji była lokalna firma Marcbud, której właścicielem jest Marek Baran. Oficjalne otwarcie odmienionego Pionkowskiego Manhattanu zaplanowano na piątek, 17 grudnia o godzinie 13:30. Tak więc już niedługo, w tym miejscu na nowo zacznie kwitnąć handel, ale tym razem w nowoczesnych i komfortowych warunkach, zarówno dla sprzedawców jak i klientów.

Plac targowy został utwardzony, nawierzchnię targowiska wykonano z betonowej kostki brukowej. Teren został w pełni oświetlony. Wykonano także nową instalację oświetleniową na terenie targowiska. Oświetlenie jest wykonane za pomocą opraw LED, które zamontowano na stalowych słupach parkowych.

Na targowisku została wykonana sieć kanalizacji sanitarnej odprowadzająca ścieki bytowe. Na placu pojawiła się sieć elektroenergetyczna oraz instalacja fotowoltaiczna. Zasilanie fotowoltaiczne pokrywać będzie w 50% jej zapotrzebowania na oświetlenie terenu targowego.

Targowisko zostało także wyposażone w kanalizację deszczową odprowadzającą wody opadowe z powierzchni dachu oraz terenów utwardzonych. Powstały zadaszone stoiska handlowe o konstrukcji stalowej kryte poliwęglanem wielokomorowym, które zajmują co najmniej połowę powierzchni handlowej. Pod zadaszeniem znalazły się stoiska do sprzedaży koszyczkowej.

Wykonane zostało siedem miejsc parkingowych, w tym stanowisko postojowe dla niepełnosprawnych i miejsce dla tak zwanego handlu „obwoźnego”. Wybudowane zostały całoroczne pawilony handlowe z płyty warstwowej, łącznie 24 stoiska. Pojawiły się także elementy małej architektury takie jak wiata śmietnikowa czy stojaki dla rowerów.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content