20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

ZAPROSZENIE. Czerwony Tulipan zagra w Siedlisku Gnysiówka. Wstęp wolny

Popularne

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” oraz  Siedlisko Gnysiówka zaprasza na koncert zespołu „Czerwony Tulipan”. Koncert odbędzie się 25 sierpnia o godz. 18.30.

W imieniu organizatorów zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu „Czerwony Tulipan”, który odbędzie się w amfiteatrze „Gnysiówka” Garbatka Zbyczyn 11. Start koncertu zaplanowany został na 18.30 – wstęp wolny.

Wikipedia o zespole

Od początku istnienia kształt artystyczny zespołu tworzyli: Ewa Cichocka (śpiew), Krystyna Świątecka (śpiew), Stefan Brzozowski (śpiew, gitara akustyczna, kierownictwo artystyczne) oraz zmieniający się muzycy. Na pierwszych koncertach z zespołem grali również Artur Chwała (skrzypek) oraz Mirosław Łukawski (pianista). W 1992 roku do zespołu dołączył Andrzej Czamara (gitara akustyczna) i w 2002 roku Andrzej Dondalski (basista z rockowym rodowodem).

„Czerwony Tulipan” swoimi początkami sięga lat siedemdziesiątych i studenckiego Zespołu „Niebo”, który powstał w marcu 1972 roku na WSP w Olsztynie. W tym samym roku do zespołu dołączył m.in. Stefan Brzozowski. Zespół występował m.in. na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. W roku 1978 zespół „Niebo” zawiesił działalność. Członkowie zespołu stworzyli także grupy: „Bonieq” (czytaj „BoNieQ”) (1977), „Kart” (1979), „Ex” (1979). Po studiach część członków „Nieba” stworzyła zespół „Czerwony Tulipan”.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content