31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

XVII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Biesiadnej „Kozienice 2023” przeszedł do historii

Popularne

spot_img

Muzykujący seniorzy z różnych stron naszego kraju spotkali się w Kozienicach w czwartek, 28 września. Wydarzenie odbyło się w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego.

Wszystkich przybyłych powitały organizatorki: Mirosława Wójcicka i Barbara Gontarek. Następnie uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice ds. Technicznych Mirosław Pułkowski, Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski, Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Małgorzata Bebelska i Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.
Po tej oficjalnej części prowadząca wydarzenie Katarzyna Fijołek, instruktor KDK, poprosiła wszystkich o powstanie, a na scenie pojawił się kozienicki zespół „RELAKS”, z którym cała sala odśpiewała „Hymn Seniora”. Później zespół prowadzony przez Mirosławę Wójcicką zaprezentował się w swoim repertuarze, a po nich scenę zajmowały kolejne seniorskie formacje, w tym „ZŁOTA JESIEŃ” z Kozienic.
Na scenie zaprezentowało się łącznie 400 śpiewających i grających na instrumentach seniorów, którzy przyjechali do nas z czterech województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Na koniec reprezentanci występujących dziś zespołów odebrali upominki i statuetki.
Patronat honorowy nad Przeglądem objęli: Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski i Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Kozienickiej i Sekcja Artystyczna Klubu Seniora „RELAKS”. Przegląd został dofinansowany ze środków Gminy Kozienice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych oraz środków finansowych Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Kozienickiej. Partnerem wydarzenia był Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content