14,6 C
Pionki
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[AUDIO/ZDJĘCIA] Uczniowie „Zielonego” zaprezentowali swoje fotografie. W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się interesujący wernisaż

Popularne

„MY” – taką nazwę nosi wystawa portretów, które uczniowie Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego zaprezentowali w piątek, 22 kwietnia w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Zakładowej.

Wystawa portretów „MY” będzie prezentowana w budynku MOK przy ulicy Zakładowej przez trzy tygodnie. Młodzi artyści jak i nauczyciele serdecznie zapraszają do obejrzenia ich prac. Podczas piątkowego wernisażu obecni byli między innymi opiekun fotografików z „Zielonego” Michał Wąsik, starosta radomski Waldemar Trelka, wiceburmistrz Kamila Kaczorowska oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach Agnieszka Stępień oraz najważniejsi w tym dniu – uczniowie, autorzy wspaniałych prac, nad którymi pieczę oprócz Michała Wąsika trzymają także Ernest Płaskociński oraz Aneta Zawadzka oraz Anna Warchoł – współautorka kierunku fotograficznego w „Zielonym”.

Jak mówił opiekun fotografików Michał Wąsik wystawa „MY” jest powrotem po przerwie spowodowanej pandemią. – Widzę tę wystawę po części jako wielką radość i spełnione zadanie – za co chciałbym serdecznie podziękować młodzieży. To Wasz dzień, Wasze święto – możecie być dumni – tak, bądźcie dumni! Żeby nie było tak słodko – mam nadzieję, że ten wernisaż będzie również dla Was kolejnym krokiem w rozwoju, motywacją do działania. Wierzę, że wspólnie budujemy dziś poczucie wartości. Brawa dla WAS!- mówił Michał Wąsik:

 

Swojego podziwu nie krył starosta radomski Waldemar Trelka. – Cieszę się, że te piękne prace są wytworem waszej wyobraźni, aparatów, ale przede wszystkim waszego talentu. Cieszy mnie wasz rozwój, a także to, że macie do pokazania piękne twarze, piękne uroku i kolorów. Cieszę się, że budynek Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Zakładowej jest miejscem, gdzie ciągle możemy ciągle się spotykać jako społeczność powiatowa, ale przede wszystkim miejska, bo miasto Pionki to wiele propozycji, w tym również propozycji kulturalnych. To miejsce żyje i daje pole do realizacji dla wielu pomysłów, między innymi takich jak ten prezentowany dzisiaj – mówił starosta:

 

A tak o samej wystawie mówili uczniowie: – Jesteśmy młodymi ludźmi, fotografia jest dla nas Przygodą, którą chcemy się dzielić. Przygotowaliśmy zestaw portretów „o nas”- to efekt ostatniego czasu nauki. Te zdjęcia poza walorem estetycznym mają również wymiar autoportretu młodzieży – i mamy nadzieję zachęcą Odbiorców do uważnego na nas spojrzenia i zrozumienia. Zdobywając kolejne stopnie wtajemniczenia w fotografii, tak naprawdę podróżujemy do wnętrza nas samych. Uczymy się wrażliwości, empatii, a każde udane zdjęcie daje wiarę w nasze możliwości.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content