21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Wybory samorządowe: Demokratyczna uczestnictwo obywateli w kształtowaniu społeczności lokalnych. Poznajemy wykaz komitetów wyborczych zgłoszonych do rejestracji Komisarzom Wyborczym w Radomiu I i II

Popularne

spot_img

7 kwietnia 2024 roku, obywatele miast i gmin w całym kraju będą uczestniczyć w demokratycznym procesie wyborczym, oddając swoje głosy na kandydatów do samorządu. Wybory samorządowe stanowią kluczowy moment dla mieszkańców, ponieważ to właśnie na szczeblu lokalnym podejmowane są decyzje dotyczące życia społeczności, infrastruktury, edukacji i wielu innych aspektów codziennego życia.

Wśród kandydatów do samorządu znajdować się będą osoby o różnych doświadczeniach, poglądach i aspiracjach, które dążą do służenia swoim społecznościom i realizacji potrzeb lokalnych mieszkańców.

Według kalendarza wyborczego do dnia 12 lutego 2024 r. zostanie podana do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacja o okręgach wyborczych, ich granicach, numerach i liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie terytorialnej komisji wyborczej dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Do poniedziałku również zainteresowane startem w wyborach osoby lub inne uprawnione organizacje składają zawiadomienie odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego.

Na stronie Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Radomiu możemy zapoznać się z informacją o zarejestrowanych komitetach jakie zostały zarejestrowane do poniedziałku 12 lutego. Poniżej stan na godz. 14.00. W wykazie nie zostały ujęte komitety utworzone przez organizacje społeczne oraz partie polityczne.

Wybory samorządowe to moment, w którym każdy głos ma znaczenie, a uczestnictwo w demokratycznym procesie wyborczym stanowi podstawę demokracji. 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content