15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Wsparcie WFOŚiGW dla jednostek OSP

Popularne

spot_img

W dniu 22.08.2023 r. w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu podpisano szereg umów dotacji na dofinansowanie zadań wspierających OSP z terenu naszej Gminy. Środki finansowe pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Instytucja ta regularnie pomaga strażakom ochotnikom w zakupie sprzętu i wyposażenia, aktywowaniu i doposażeniu młodzieżowych drużyn pożarniczych czy modernizacji budynków strażnic. Umowy w imieniu WFOŚiGW w Warszawie podpisywał Prezes pan Marek Ryszka.

Pierwsza umowa dotyczyła zadania pn. „Modernizacja budynku OSP w Ursynowie poprzez dostawę i montaż dwóch bram garażowych”, a podpisał ją Wójt Gminy Głowaczów Hubert Czubaj przy kontrasygnacie Głównego Specjalisty Elżbiety Ćwiek (z upoważnienia). Dofinansowanie w kwocie 36.010,00 zł przeznaczone zostanie na wymianę wysłużonych już bram garażowych, zastąpią je nowoczesne i solidne.

Kolejne umowy dotyczyły zadania pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń na potrzeby jednostek OSP”. Tu dofinansowanie otrzymały jednostki w Bobrownikach, Głowaczowie i Miejskiej Dąbrowie, każda na kwotę 15.000,00 zł. Podpisali je prezesi poszczególnych jednostek OSP. W ramach tego zadania zakupiony będzie sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych: sprzęt ratownictwa technicznego, medycznego, ratowniczego czy wyposażenie ochronne dla strażaków.

„Aktywowanie i doposażanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej” to następne zadanie na jakie jednostki z OSP w Bobrownikach, Brzózie, Cecylówce-Brzózkiej i Ursynowie otrzymały dofinansowanie w formie dotacji po 15.000,00 zł. W jego zakresie możliwy jest zakup sprzętu służącego zapobieganiu, ograniczaniu lub likwidacji skutków nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i poważnych awarii czy wyposażenie osobiste strażaków.

Dofinansowanie otrzymała również jednostka OSP LIPA, jednakże podpisanie umowy nastąpi w innym terminie. Relacja z jej podpisania również zostanie opublikowana.

/Materiał nadesłany/ źródło: Gmina Głowaczów

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content