18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Poznaliśmy najlepszych w Grand Prix Pionek w plażówce

Popularne

spot_img

19 sierpnia na obiektach Ośrodka Staw Górny odbył się finał największych amatorskich rozgrywek siatkówki plażowej w regionie radomskim Grand Prix Pionek.

W sobotnim turnieju wzięło udział 8 najlepszych par wyłonionych w eliminacjach, które to trwały od 6 lipca. W całych rozgrywkach eliminacyjnych grało blisko 60 zawodników, a stawka była niemała, ponieważ pula nagród wynosiła ponad 3000 złotych.

Rywalizację rozpoczęliśmy na doskonale przygotowanych trzech boiskach do siatkówki plażowej o godzinie 10:30, organizatorzy podjęli decyzję,że będziemy grali systemem brazylijskim, a więc takim gdzie jedna porażka nie eliminuje z turnieju. Od początku rywalizacji ton rozgrywkom nadawały trzy pary, które póżniej zobaczyliśmy w finałowych meczach.

I tak w meczu o 3 miejsce Maciej Okrzeja i Tobiasz Kaniewski pokonali Benedykta Skorżyńskiego i Igora Iwańskiego, natomiast w finale GP Pionek PlenSUN Volleyball Cup para rozstawiona z numerem 1 Sylwester Janek/Michał Koryciński pokonali parę Łukasz Grzyb/Igor Iwański. Zwycięzcy otrzymali czek na kwotę 1200 złotych, drugie miejsce 700 złotych, a trzecie miejsce 500 złotych.

Turniej rozgrywano o Puchar Burmistrza Miasta Pionki Pana Roberta Kowalczyka, a najlepszych dekorowali przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pan Bohdan Tosza, Pan Michał Plenkiewicz prezes Polskiej Generacji Sportu i Pani Monika Kulińska z firmy Decathlon.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content