24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

„Wielkie nic” z zapowiedzi starosty Waldemara Trelki. Mieszkańcy Pionek mogą poczuć się zawiedzeni

Popularne

spot_img

Miała kształcić studentów m.in. na kierunkach ratownik medyczny, pielęgniarka, specjalista uzbrojenia, procesów chemicznych. Szumna zapowiedź starosty Waldemara Trelki o powstaniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pionkach właśnie trafiła do kosza. Budynki przy ul. Harcerskiej oraz Sienkiewicza z nowym przeznaczeniem.

Blisko rok temu, starosta radomski informował o poszukiwaniu możliwości zagospodarowania budynków przy ul. Harcerskiej oraz Sienkiewicza, które po zakończeniu budowy szpitala w Pionkach pozostaną puste. Jednym z pomysłów jaki publicznie zaprezentował starosta było powstanie  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, która miałaby zostać zlokalizowana w budynkach przy ulicy Henryka Sienkiewicza.

– Jestem już po szczegółowych rozmowach z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji i Nauki, które szuka lokalizacji dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wraz z Zarządem Powiatu rozważamy więc przekazanie na jej potrzeby tych właśnie dwóch budynków. – zapowiadał w marcu 2023 roku starosta Waldemar Trelka

Jak informował starosta, remontem i adaptacją pomieszczeń w budynkach przy ul. Sienkiewicza miało zająć się ministerstwo, natomiast naukę w tej szkole wyższej mieli rozpocząć studenci zainteresowani kształceniem się w kilku kierunkach.

– Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pionkach może kształcić studentów na kierunkach zbliżonych do rynku pracy na danym terenie, np. ratownik medyczny, pielęgniarka, specjalista uzbrojenia, procesów chemicznych itp. Możliwości są naprawdę duże, bo regionalny i powiatowy rynek pracy bardzo potrzebuje specjalistów w różnych dziedzinach. – mogliśmy przeczytać w informacji starosty  

Od momentu zapowiedzi wkrótce minie rok. Z końcem stycznia, burmistrz Pionek Robert Kowalczyk, w imieniu mieszkańców, zwrócił się z zapytaniem do starosty radomskiego odnośnie planów wykorzystania oraz przeznaczenia budynków będących własnością Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Burmistrz Kowalczyk na odpowiedź starosty nie musiał czekać zbyt długo. W poniedziałek 12 lutego starosta Waldemar Trelka poinformował, że „w budynkach przy ul. Harcerskiej 1 w Pionkach planowany jest kompleksowy remont oraz adaptacja pomieszczeń pod potrzeby rozszerzenia działalności Zakładu Opiekuńczo Leczniczego”.

Z treści pisma jakie otrzymał burmistrz dowiadujemy się również, że w budynkach znajdujących się ulicy Sienkiewicza 27 i 29 na pewno nie powstanie żadna uczelnia. Starosta poinformował, że budynki te mają zostać włączone szeroko rozumianą infrastrukturę pomocy społecznej – Jaką? Tego starosta nie sprecyzował, ale uzależnił dalszy ich los od ewentualnych programów, które pozwolą na pozyskanie środków zewnętrznych na ich adaptację.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w roku 2021 były prowadzone rozmowy na temat przekazania miastu budynku znajdującego się przy ulicy Harcerskiej. Budynek ten miał zostać zaadoptowany na potrzeby mieszkalne. Do zawarcia porozumienia w tej sprawie niestety nie doszło.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content