24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

[WIDEO] Rząd stawia na Pionki!

Popularne

spot_img

Pozytywne zmiany w infrastrukturze miasta Pionki jakich jesteśmy świadkiem ostatnich lat, to tylko początek nowej historii Pionek.

Jak przekazał Burmistrz Miasta Robert Kowalczyk po rozmowach z wicepremierem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz odwiedzającym nasze miasto ministrem Infrastruktury Dariuszem Klimczakiem Spółka Skarbu Państwa Mesko S.A. nabyła od miasta działkę inwestycyjną na Pronicie za kwotę ponad 4 mln zł.

Nie tylko rekordowa cena za działkę powinna cieszyć mieszkańców miasta, lecz również fakt, iż na terenach dotąd niezagospodarowanych powstaną wielomilionowe inwestycje oraz nowe miejsca pracy.

Wraz z zakupem działki, Pionki mogą się spodziewać nowych inwestycji na terenach Pronitu. Wkrótce zmodernizowane zostaną drogi oraz cała infrastruktura. To nie koniec pozytywnych wiadomości, jak powiedział burmistrz Robert Kowalczyk Zarząd Spółki Mesko S.A. już w przyszłym tygodniu przedstawi szczegółowe plany rozwoju i inwestycji.

W przetargu na działkę nr 1464/491 położoną na Pronicie z ceną wywoławczą 1 400 000 zł udział wzięło 2 oferentów. Jako nabywca wyłoniona została spółka Mesko S.A. za kwotę 4 128 000 zł .

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content