15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Turnieje, zawody, dożynki i koncerty. Podpowiadamy, gdzie warto spędzić najbliższy weekend w regionie

Popularne

spot_img

Dziś piątek-weekendu początek. Dla niektórych to kolejny tydzień wakacji. Dla tych, którzy nie mają jeszcze planów na najbliższy weekend mamy kilka podpowiedzi.

Piątek 19 sierpnia

Wszystkich spragnionych kolorowych wyzwań  zapraszamy do Pionek na szaleństwo w proszku. Na terenie ośrodka Staw Górny odbędzie się odbędzie się Holi Święto Kolorów. Na przybyłych czeka cała masa atrakcji. Zabierz ze sobą znajomych i bądź częścią jednej z najbardziej kolorowych imprez tego roku!

fot. archiwum Pionki24

Jeśli macie chęć wybrać nieco dalej, to Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na koncert zespołu Alicetea w piątek, 19 sierpnia, o godz.20.00. Radomską grupę tworzy siedmiu muzyków eksplorujących różne stylistyczne zakątki muzyki – od rocka i reggae, przez funkowe rytmy, po elektronikę.

Alicetea, fot. archiwum artystów

Sobota 20 sierpnia

Sobotni poranek będzie należał do fanów tenisa stołowego. Klub Sportowy TopSpin Pionki zaprasza wszystkich chętnych do kibicowania kilkudziesięciu zawodnikom, którzy będą rywalizowali na kilku stołach jednocześnie w Hali Sportowej w Pionkach. Start imprezy godz. 10.30, szczegóły TUTAJ.

Kolejną propozycją jaką mamy dla was, to koncertowa IX edycja koncertów “Lew do Panny”. W ciągu dwóch dni na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach wystąpią zespoły, które prezentują odmienne style muzyczne. Pierwszego dnia (20 sierpnia) od godz. 18:00 wystąpią zespoły Pull The Wire oraz The Bill. Więcej informacji TUTAJ.

Natomiast Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Strefy Komfortu 2022 i koncert zespołu you.Guru, który odbędzie o godz.20.30.

Koncert you.Guru1, fot.KrzysztofNowicki

Niedziela 21 sierpnia

W niedzielę zapraszamy fanów motocykli na EnduroProch II runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w Supersprincie Enduro. Kolejna runda tym razem odbędzie się na wyjątkowym terenie jakim jest była fabryka broni Pronit w Pionkach. Start imprezy zaplanowany został na godz. 10.30. Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie TUTAJ.

Kolejną propozycją jaką mamy dla was, to ruch, który nadaje sens naszemu zdrowiu. O godz. 12.00 rusza 11 edycja Kozienice Triathlon 2022. Impreza rozpocznie się od startu w Aquathlonie, wszystkie kategorie 10 – 13 lat. Impreza odbywać się będzie na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Szczegóły TUTAJ.

fot.archiwum Kozienice24.pl

To nie jedyna impreza jaka odbędzie się w tym dniu w Kozienicach. Gmina Kozienice zaprasza wszystkich do udziału w Dożynkach Gminnych, który w tym roku odbędą się w Stanisławicach. Początek uroczystości rozpocznie się od zbiórki delegacji wieńcowych na boisku piłkarskim w Stanisławicach o godz. 10.30. Następnie odprawiona zostanie uroczysta msza polowa, po której nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego w asyście Orkiestry Dętej OSP z Kozienic oraz grupy mażoretek z OPP „Ogród Jordanowski. Program artystyczny rozpocznie się o godz. 13.45 i jako pierwsi na scenie zaprezentują się mieszkańcy Stanisławic. Gwiazdą dożynkowego wieczoru będzie zespół EXTAZY. Więcej informacji TUTAJ.

W niedzielne popołudnie zapraszamy również do Pionek. Drugiego dnia IX edycji koncertów “Lew do Panny”, na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert zespołu TYMCZASEM.

Wszystkim życzymy udanego weekendu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content