17.5 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Świet(l)na wystawa w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

spot_img

„Wędrując między światłem a cieniem” to tytuł wystawy prac Elżbiety Staniszewskiej, którą wkrótce będzie można oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wernisaż zaplanowano na piątek, 24 maja, na godz. 17.00, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.

Elżbieta Staniszewska jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu filozofii. Pracowała m.in. w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie i Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. W latach 2009-2019 była adiunktem na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu (obecnie Uniwersytet Radomski); jest wieloletnią nauczycielką radomskiego Liceum Plastycznego. To autorka około czterdziestu ekspozycji muzealnych (scenariusz, aranżacja etnograficzna, plastyczna) oraz kilkudziesięciu publikacji.

– Wśród zainteresowań naukowych Elżbiety Staniszewskiej możemy wyróżnić historię i estetykę designu, a także sztukę współczesną w kontekście antropologii kulturowej, filozofii kultury i estetyki. Artystycznie uprawia tkaninę, rzeźbę, rysunek oraz instalacje – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

W Kozienicach artystka zaprezentuje swoje instalacje świetlne, łączące tkaniny i światłowody, które podkreślają fakturę dzieła i wytwarzają zmieniające się doznania wzrokowe. Warto zaznaczyć, że w swoich pracach wykorzystuje materiały z odpadów przeznaczonych do recyklingu.

Wernisaż z niespodzianką

Wernisaż odbędzie się w piątek, 24 maja, o godz. 17.00, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Wstęp wolny.

– Serdecznie zapraszam na wernisaż. Na miłośników sztuki czekać będzie bardzo ciekawa ekspozycja, z którą warto się zapoznać. Co więcej, wśród uczestników wydarzenia zostanie rozlosowana jedna z prac autorki. Ktoś zatem wróci do domu bogatszy nie tylko o wspomnienia i doznania artystyczne – zachęca Elwira Kozłowska.

Ekspozycja potrwa do 22 września 2024 r. Na wystawę zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content