18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Aktualizacja. Zespół BANG BANG zagra podczas IX edycji koncertów “Lew do Panny”

Popularne

spot_img

Z przyczyn niezależnych od Organizatora Zespół „Pull The Wire” nie wystąpi podczas sobotniego koncertu „Lew do Panny”. Wystąpi natomiast zespół BANG BANG – informuje organizator wydarzenia.

W sobotę (20 sierpnia) o godzinie 18:00, jako pierwszy wystąpi Zespół BANG BANG.

Zespół BANG BANG – pochodzący z podwarszawskiego Legionowa BANG BANG jest jedną z najstarszych grających bez przerwy polskich kapel punkowych. Zespół gra melodyjnego punka 77 czyli punka przenikającego się z rock’n rollem inspirowanego pierwszą falą brytyjskiego punk rocka. W dzisiejszy skład kwartetu wchodzą: basista Bogdan ROGU Rogucki oraz gitarzysta Bogdan JAPA Kozieł – dwóch weteranów którzy w 1986 byli współzałożycielami Sexbomby. W 1989 pierwszy z nich był twórcą pierwszego składu grającego pod nazwą BANG BANG 77. W latach 1992-93 zespół występował na festiwalu w Jarocinie. Na perkusji od 2000 roku gra Tadeusz TADEK Błaszak i wtedy też zespół zrezygnował z liczby 77 w nazwie. Oprócz własnych kompozycji zespół wraca często do standardów punkowych i rock’n rollowych lat 70dziesiątych. W XX wieku muzyka zespołu pojawiała się głównie na kasetach w drugim obiegu. Po roku 2000 zespół własnym sumptem nagrał i wydał dwa dema, a następnie przy współpracy z wytwórnią Jimmy Jazz Records wydał trzy płyty: Rozdarcie (2006), To Legionowo (2009), Złe dzielnice (2014). Od 2015 nowym nabytkiem jest wokalista Piotr GORYL Wiliński wcześniej lider takich kapel jak Crom Cruac (Jarocin 88) czy Syndrom Kreta. Początkiem współpracy był punkowo-coverowy projekt Punkozaur który po dwóch latach przerodził się w stałą współpracę w ramach BANG BANG. W 2018 zespół wydał koncertowe płyty podsumowujące występy na festiwalach Rock na Bagnie 2010 oraz 2018. W grudniu 2019 pojawia się płyta „Nasza Załoga” wydana przez Bang Bang Productions.

Skład zespołu: Bogda Japa Kozieł – gitara, chórki, Bogdan Rogu Rogucki – bas , chórki, Tadeusz Tadek Błaszak – perkusja, chórki, Piotr Goryl Wiliński – wokal.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, zapraszamy serdecznie.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Radomskiego.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content