20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Kozienice. Ponad 630 studentów-seniorów zakończy rok akademicki

Popularne

spot_img

Dobiega końca 16. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/24 zaplanowano na środę, 15 maja, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek wydarzenia o godz. 11.00.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury jest jednym z najstarszych tego typu uniwersytetów w regionie, a zarazem jednym z największych w województwie. Począwszy od 2008 roku, stanowi popularną formę aktywizacji seniorów z terenu Powiatu Kozienickiego. Obecnie dobiega końca jego szesnasta, rekordowa pod względem zainteresowania edycja.

– W tym roku akademickim na liście słuchaczy znalazło się aż 634 studentów, co pokazuje jak duże zainteresowanie, mimo upływu lat, wzbudza nasz uniwersytet. W tym roku padł absolutny rekord frekwencji, co nas bardzo cieszy. Teraz nadchodzi czas, aby podsumować tych kilka miesięcy pracy i wręczyć słuchaczom dyplomy, ale ja już teraz chcę podziękować im za ich zaangażowanie – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Podstawą działalności UTW są cotygodniowe wykłady. W każdą środę, studenci spotykali się, by wysłuchać prelekcji i spotkać się z ekspertami, z takich dziedzin jak chociażby historia, literatura, geografia i podróże czy zdrowie. Na seniorów czekały też koncerty, a także wykłady plenerowe czy spotkania okolicznościowe.

– Ponadto nasi seniorzy mogli korzystać z oferty aż 25 różnych zajęć fakultatywnych, takich jak np. zajęcia teatralne, taneczne, plastyczne, fotograficzne, joga czy języki obce. Wraz z instruktorami przygotowali zróżnicowane wystawy: fotograficzną oraz artystyczno-plastyczną, a także spektakl teatralny. Prężnie działa również wolontariat seniora. Słuchacze UTW po raz kolejny udowodnili, że stanowią bardzo aktywną społeczność – dodaje Elwira Kozłowska.  

Co na finał?

W środę, 15 maja, spotkają się po raz ostatni, aby uroczyście zakończyć rok akademicki 2023/24. Program wydarzenia przewiduje przemówienia okolicznościowe, podsumowanie minionych miesięcy, a także koncert. Z recitalem do Kozienic zawita Joanna Nawrot. W jej wykonaniu usłyszymy arie operetkowe (m.in. „Księżniczka Czardasza”, „Wesoła wdówka”) i utwory z repertuaru Viollety Villas (np. „List do Matki”, „Nie ma miłości bez zazdrości”).

Na uroczyste zakończenie roku akademickiego zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wydarzenie adresowane jest do aktualnych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK.       

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content