21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

To szansa dla mieszkańców z ulicy Tadeusza Kościuszki. Miasto Pionki złożyło wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi

Popularne

spot_img

Miasto Pionki złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla ulicy Tadeusza Kościuszki. Koszt inwestycji ma wynieść ponad 7,5 miliona złotych, a w przypadku uzyskania dofinansowania przebudowa może zakończyć się w 2024 roku.

Mieszkańcy ulicy Tadeusza Kościuszki od wielu lat zabiegają o remont lub przebudowę drogi gruntowej, która po każdych większych deszczach wypełnia się wodą, tworzą się doły i ubytki, które skutecznie ograniczają możliwość poruszania się samochodem, pieszo czy wózkiem dziecięcym. Dzięki wykonaniu przez miasto dokumentacji oraz uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRIT) inwestycja ta będzie mogła zostać zakończona w przyszłym roku.

– To kolejny krok jaki wykonało miasto, by przybliżyć realizację przebudowy ulicy Tadeusza Kościuszki. Pierwszym krokiem było opracowanie dokumentacji, drugim zaś uzyskanie przez miasto zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRIT), dzięki której mogliśmy złożyć wniosek o dofinansowanie dla zadań inwestycyjnych na kwotę ponad 7,5 miliona złotych w ramach  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mamy nadzieję, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozstrzygnięty jeszcze tej jesieni, tak by realizacja zadania mogła rozpocząć się już w przyszłym roku – informuje Wydział Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miasta Pionki

Głównym celem realizacji zadania jest rozbudowa drogi wraz z budową nowej nawierzchni z betonu asfaltowego na całej długości drogi, budowa chodnika, przebudowa konstrukcji jezdni oraz przebudowę/budowę odwodnienia. – Planowana rozbudowa rozwiązuje w sposób kompleksowy wszystkie istniejące mankamenty drogi. – Dodaje Wydział Rozwoju i Inwestycji.

Rozbudowa drogi gminnej ul. Kościuszki uzupełni siatkę dróg znajdujących się na terenie miasta Pionki i stanowi ważną jego część. Droga stanowi główny dojazd i dojście do działek zabudowanych budynkami jednorodzinnymi.

Warto w tym miejscu dodać, że Miasto Pionki w ostatnim czasie złożyło szereg wniosków, które uwzględniają potrzeby miasta i mieszkańców. W  ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „Polski Ład dla kultury” m.in. miasto złożyło wniosek na remont pokrycia dachowego w budynku Kasyna oraz wykonanie zadaszenia budynku elektrociepłowni przy ul Zakładowej. Oba te wnioski zostały nie otrzymały dofinansowania.  W podobny sposób został potraktowany wniosek dotyczący remontu drogi gminnej ulicy Sienkiewicza w Pionkach. W tym przypadku również nasze miasto nie może liczyć na wsparcie finansowe. Miejmy nadzieję, że tym razem tak ważna inwestycja uzyska pozytywną akceptację rządzących.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content