23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

To będzie słodki spektakl dla najmłodszych widzów w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

spot_img

„Toruńskie pierniki” to tytuł kolejnego spektaklu z cyklu „Poranki teatralne dla dzieci”, jaki zostanie wystawiony w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Przedstawienie zaplanowano na niedzielę, 21 kwietnia. Początek wydarzenia w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach tradycyjnie o godz. 12.00.

Tym razem dla młodych widzów wystąpią aktorzy z Autorskiego Teatru Młodego Widza w Warszawie.

– Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie. Spektakl odwołuje się do legendy o biednym cukierniku Bogumile, który zakochał się w Katarzynie, córce mistrza Bartłomieja. Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób historia tej miłości łączy się ze słodkimi ciastkami – zapowiada Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

W trakcie tego spektaklu aktorom towarzyszą lalki. Uroku całości dodaje barwna scenografia oraz wspaniała muzyka.

– Za scenariusz oraz muzykę odpowiada aktor i wokalista Artur Gotz, którego to już kilkukrotnie gościliśmy w Kozienickim Domu Kultury. Maluchy mogą spodziewać się dobrej zabawy. Zapraszamy – dodaje Elwira Kozłowska.

Rusza sprzedaż biletów

Spektakl odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia, o godz. 12.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów rusza 19 marca. Te będą dostępne, w cenie: 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy, w kasach KDK oraz na www.dkkozienice.pl, w zakładce „Kup Bilet”. W przypadku zakupów stacjonarnych, posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowe rabaty.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4. roku życia. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content