15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

To będzie pierwszy spektakl dla dzieci w Nowym Roku

Popularne

spot_img

„Smok ze smoczej jamy” to tytuł pierwszego spektaklu w 2024 r., jaki zobaczymy w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka w ramach cyklu „Poranki teatralne dla dzieci”. Przedstawienie zaplanowano na niedzielę, 14 stycznia, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek o godz. 12.00.

– Spektakl jest jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu, a jego miasto musiało zmierzyć się ze straszliwym smokiem. Przedstawienie prezentowane jest przez aktorów, którym towarzyszą lalki, a uroku całości dodają piękna muzyka i ciekawe piosenki – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Dla kozienickiej młodej widowni wystąpią artyści z Autorskiego Teatru Młodego Widza w Warszawie.

– Reżyserem spektaklu jest Artur Gotz, który również gra w tym przedstawieniu. Tego zdolnego aktora i wokalistę kilkukrotnie mieliśmy okazję oglądać na scenie w Kozienickim Domu Kultury, również w ramach „Poranków teatralnych dla dzieci”. Szykuje się wspaniałe widowisko – dodaje Elwira Kozłowska.

Warto dodać, że spektakl ten prezentowany był w całej Polsce, a także w Wielkiej Brytanii m.in w Bedford, Birmingham, Derby, Edynburgu, Leeds, Londynie, Luton, Manchester, Reading, a także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Berlin), na Cyprze (Nikozja) oraz w USA (Boston, Cincinnati, Las Vegas, Portland, San Diego) i Australii (Adelajda, Melbourne, Perth, Sydney).

Rusza sprzedaż biletów

Spektakl zaplanowano na niedzielę, 14 stycznia, na godz. 12.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów rusza 9 grudnia. Te będą dostępne, w cenach: 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy, w kasach KDK oraz na www.dkkozienice.pl, w zakładce „Kup Bilet”. W przypadku zakupów stacjonarnych, posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowe rabaty.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4. roku życia. Na spektakl zapraszają: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content