24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Skrzypek na dachu. Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd na musical

Popularne

spot_img

„Skrzypek na dachu” to tytuł musicalu, który zobaczą uczestnicy kolejnego wyjazdu z cyklu „Teatralne podróże”, organizowanego przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Tym razem udadzą się do Opery Lubelskiej. Wyjazd zaplanowano na piątek, 17 maja, na godz. 15.00.

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki i Żydów, i gojów – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka na dachu” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza w roku 1994. Ten sam, choć trochę inny, cieszący się wielką popularnością wśród widzów nadal można oglądać na scenie tego teatru, dlatego zapraszam gorąco wszystkich zainteresowanych na wspólny wyjazd – dodaje Elwira Kozłowska.

Zapisy na wyjazd

Wyjazd odbędzie się w piątek, 17 maja o godz. 15.00. Tradycyjnie miejscem zbiórki jest zatoka autobusowa przy ul. Legionów, na wysokości Krytej Pływalni „Delfin”.

Cena wyjazdu do teatru to 140 zł. Zapisy przyjmowane będą od 6 kwietnia, od godz. 10.00, w punkcie informacji KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym (do wyczerpania limitu miejsc). Wpłat należy dokonywać w kasach KDK do 14 kwietnia.

Szczegółowe informacje w punkcie informacji KDK, pod numerami telefonów 48 611 07 50 i 731 877 337, a także adresem e-mail pit@dkkozienice.pl. Opiekunami wyjazdu są Agnieszka Krynicka i Ewa Pytka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content