24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Jubileusz powiązany z oddaniem wyremontowanego budynku dla Szkoły Specjalnej im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach

Popularne

spot_img

W Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach dziesięć lat to czas pełen wyzwań, sukcesów i poświęceń. Dzisiaj, w atmosferze radości i dumy, społeczność szkolna obchodziła jubileusz istnienia szkół specjalnych oraz uroczystego otwarcia po zakończonym remoncie budynku.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęła Msza święta w Kościele pw. Św. Barbary w Pionkach. Oficjalna część jubileuszowych obchodów oraz otwarcie wyremontowanego budynku odbyło się natomiast w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Społeczność szkół specjalnych przygotowała nie tylko uroczystą część, ale także bogaty program artystyczny, w którym uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Obecnie w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego uczy się 128 dzieci, z czego 65 korzysta z zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju. Dla tych małych uczniów, jak i dla całej społeczności szkolnej, remont budynku był długo oczekiwanym wydarzeniem. Dzięki wsparciu powiatu radomskiego, który przeznaczył na ten cel 14 mln złotych, udało się przeprowadzić kompleksową modernizację infrastruktury szkolnej. Teraz uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych i bezpiecznych pomieszczeń, sprzyjających ich rozwojowi i nauce.

– Dzisiaj możemy mówić, że Szkoły Specjalne w Pionkach im. Jędrzeja Śniadeckiego dostają piąty bieg, szóstkę jeszcze wrzucimy, ale już jedziemy zdecydowanie mocniej i już jest ten etap. 14 milionów złotych, takie środki zaabsorbowaliśmy, wydaliśmy na remont, na dostosowanie, na wyposażenie, kolejne inwestycje przed nami […]. – mówił starostwa Waldemar Trelka

– Kiedy 10 lat temu uruchamialiśmy szkoły specjalne w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach, dokładnie wiedziałam jakie to miejsce ma być. Byłem przekonana, że dzieci z niepełnosprawnościami zasługują na wszystko co najlepsze, na doskonale wyposażenie, na profesjonalną troskę, na odpowiedzialność, ale również na rodzinną atmosferę. Stworzenie takiej szkoły wcale nie było łatwe, ale nie chciałam pójść na kompromis. Wiedziałam, że tylko takie miejsce, tylko taka szkoła ma sens, tylko w takim miejscu będziemy mogli pomagać dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w taki sposób aby zapewnić im doskonalą i terapię. – dodała dyrektor szkoły Agnieszka Stępień

Gratulacje, życzenia oraz specjalne podziękowania na ręce dyrektor szkoły złożyła w imieniu swoim oraz burmistrza wiceburmistrz Kamila Kaczorowska

– Dziękuję wam za to, że instytucja szkoły specjalnej nie jest wpisana tylko w budynek naszego miasta, tylko stanowi jego integralną część. Dziękuję za to, że wiele wydarzeń szkoły specjalnej również w tym pięknym budynku się odbywa. Dziękuję również za Dzień Życzliwości, którym obdarowujecie mnie co roku. Dziękuję, że stwarzacie naszym dzieciom z powiatu radomskiego takie cudowne warunki do tego, aby miały drugi dom w naszym mieście. Dziękuję, że jesteście.

Do gratulacji i życzeń przyłączyli się również dyrektorzy szkół podstawowych, średnich działających na terenie miasta oraz przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy. Dyrektor Agnieszka Stępień podziękowała natomiast wszystkim osobom, które przez wiele lat wpierały placówkę w różnym zakresie.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez Społeczność szkół specjalnych. Po jej zakończeniu zaproszeni goście przeszli do wyremontowanego budynku, gdzie w dalszej kolejności odbyło się odsłonięcie nowego logo, poświęcenie budynku oraz nastąpiło wspólne zwiedzanie szkoły.

Zakres prac obejmował przebudowę dachu wraz z termomodernizacją całego budynku, budowę nowego szybu windy, rozbiórkę i budowę nowych ścianek działowych, a także dostosowanie łazienek dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Została też wymieniona instalacja centralnego ogrzewania oraz zmodernizowana kotłownia.

Teraz w każdej sali jest umywalka, wszędzie zostały wymienione podłogi, a wszystkie pomieszczenia na nowo pomalowane. Jest również klimatyzacja i nagłośnienie sali gimnastycznej. Powstała sieć monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego. Co najważniejsze, nowa winda ułatwi transport uczniów na każde piętro.

fot. Starostwo Powiatowe Radom
fot. Starostwo Powiatowe Radom
fot. Starostwo Powiatowe Radom
fot. Starostwo Powiatowe Radom
fot. Starostwo Powiatowe Radom
fot. Starostwo Powiatowe Radom
fot. Starostwo Powiatowe Radom
fot. Starostwo Powiatowe Radom
fot. Starostwo Powiatowe Radom

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content