4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Samorząd Mazowsza dofinansuje dostosowanie pionkowskiego skateparku. Dziś podpisano umowę

Popularne

Modernizacja boisk sportowych, sali i hal gimnastycznych czy zakup sztucznego, mobilnego lodowiska, to działania, które otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. W sumie 5,8 mln zł wsparcia pomoże w realizacji 26 projektów. Umowy z beneficjentami, w tym m.in z zastępcą burmistrza Pionek Kamilą Kaczorowską, podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz radni województwa mazowieckiego.

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski, Mazowsze dla sportu to przede wszystkim inwestycja w zdrowie.

– Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Dlatego po raz kolejny pomagamy gminom, powiatom i miastom w modernizacji i rozbudowie bazy sportowej. W tym roku na realizację programu przeznaczyliśmy znacznie więcej środków niż pierwotnie zakładaliśmy. To pozwoliło na dofinansowanie aż 189 projektów z całego Mazowsza w tym 26 z subregionu radomskiego. – mówi marszałek Rajkowski

Jednym z projektów, który zyskał akceptację wraz z dofinansowaniem w wysokości 280 000 tysięcy złotych jest projekt dostosowanie pionkowskiego skateparku, szatni i zaplecza socjalnego, znajdujących się w budynku gospodarczym, do potrzeb mieszkańców, wraz z poprawą bezpieczeństwa użytkowników.

fot.UMWM. Umowę na dofinansowanie podpisała zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska, zastępca marszałka województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz radny sejmiku Leszek Przybytniak

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 r. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku samorząd województwa dofinansuje kolejnych 189 inwestycji, na których realizację przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie radomskim wsparcie w wysokości ponad 5,8 mln zł trafi na realizację 26 inwestycji.

– Po raz piąty pomagamy samorządom lokalnym w tworzeniu nowoczesnych i bezpiecznych obiektów sportowych, a także w modernizacji i rozbudowie tych już istniejących. A potrzeby są ogromne. W tym roku na realizację programu planowaliśmy przeznaczyć 30 mln zł. Wniosków było tak dużo, że zdecydowaliśmy o zwiększeniu puli środków o 11 mln zł – podkreśla radny województwa mazowieckiego, Leszek Przybytniak.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content