-2,3 C
Pionki
piątek, 1 grudnia, 2023

Sąd wydał wyrok, miasto musi zapłacić. Ponad milion złotych za roboty dodatkowe w pawilonie sportowym

Popularne

Zakończyła się kilkuletnia batalia miasta Pionki z wykonawcą prac dodatkowych zrealizowanych w ramach budowy nowego pawilonu sportowego w Pionkach. Sąd Okręgowy i Apelacyjny w Lublinie zasądził na rzecz wykonawcy ponad 1 milion 130 tysięcy złotych.

1 milion 130 tysięcy będzie musiało wydać z budżetu Miasto Pionki z tytułu prawomocnego wyroku jaki wydał Sąd Okręgowy w Lublinie oraz Sąd Apelacyjny. Zdaniem sądu Gmina Miasto Pionki bezpodstawnie wzbogaciła się w związku z realizacją robót dodatkowych w ramach inwestycji budowy pawilonu sportowego w Pionkach. Kwota zasądzona na rzecz wykonawcy to 805 tysięcy 916 złotych oraz 324 tysiące 146 złotych odsetek wraz z kosztami procesowymi.

Przypomnijmy. Budowa nowego obiektu przy ulicy Sportowej rozpoczęła się jeszcze za kadencji burmistrza Marka Janeczka. Po przegranych wyborach w 2014 roku, władzę w Pionkach przejął kolejny burmistrz, który zdecydował się na wprowadzenie szeregu zmian w projekcie pawilonu.

Budowa ciągnęła się miesiącami, były burmistrz zlecał prace dodatkowe, za które wykonawca nie otrzymał stosownego wynagrodzenia. Sprawa trafiła do sądu, który w wydanym, prawomocnym wyroku nakazał miastu zapłatę ponad miliona złotych wraz z odsetkami na rzecz wykonawcy.

Uchwała w sprawie zmian w budżecie miasta będzie procedowana już w najbliższy piątek.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content