9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Region. Dawid Kwiatkowski i Kabaret Chyba gwiazdami XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka

Popularne

Dawid Kwiatkowski oraz Kabaret Chyba będą gwiazdami jubileuszowego XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. W dniach 25-26 sierpnia Kozienice po raz kolejny staną się muzyczną stolicą naszego regionu, a przed publicznością wystąpią gwiazdy estrady oraz młodzi, uzdolnieni wokaliści, którzy rywalizują w Konkursie Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka. Z okazji zbliżającego się jubileuszowego 20 Festiwalu odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie.

Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka organizowany jest od 2002 r. Rokrocznie przyciąga do Kozienic świetnych, młodych wykonawców oraz tłumy widzów. Tegoroczny festiwal, z uwagi na jubileusz, będzie miał wyjątkową oprawę.

Pierwszy dzień festiwalu

Festiwal rozpocznie się w piątek, 25 sierpnia, o godz. 18.00, w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W sali koncertowo-kinowej, do muzycznej walki, podczas Koncertu Finałowego XX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka staną artyści, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji wstępnych. Na scenie zobaczymy trzynastkę finalistów. To młodzi artyści z całego kraju, ale w gronie tym są dwie reprezentantki Kozienic: Katarzyna Chałdaś oraz Anna Wojtunik.

– To jest 20 jubileuszowy festiwal. Drodzy Państwo od 2002 roku organizowany jest festiwal można powiedzieć niebanalny, dlatego, że łączy zarówno profesjonalnych wykonawców, jak i amatorów. Są przeprowadzone eliminacje, które trwają kilka miesięcy. Jest wielu uczestników i właśnie finał tego konkursu odbywa się w ostatnich dniach sierpnia- tym roku 25 i 26 sierpnia. 25 sierpnia rozpoczynamy w sali w Centrum Kulturalno Artystycznego. Ja jednak chciałabym powiedzieć kilka słów o części finałowej, czyli o sobocie. W sobotę właśnie zapraszamy państwa od godziny 19:00 do amfiteatru. Jest to miejsce, które jest doskonale znane naszym mieszkańcom, wszystkim gminom, wszystkim osobom. To konkurs ogólnopolski i zjeżdżają się do nas ludzie z całej Polski. Rozpoczynamy o godzinie 19, na początku zaczniemy od kabaretu. W dobie dzisiejszych różnych, nieprzyjemnych sytuacji mówię o pandemii mówię o wojnie i tym co się dzieje, myślę, że nas to troszkę nastroi pozytywnie do życia. Kabaret znany szerokiej publiczności, więc przedstawiać go nie trzeba. Później rozpoczniemy właśnie koncert Finałowy wspomnienie o Bogusławie Klimczuku. No i wielki finał, czyli Dawid Kwiatkowski wystąpi przed państwem, przed nami. Jest to wokalista, który ma na swoim koncie 7 solowych płyt otrzymał już płytę platynową, kilka płyt złotych. Chciałabym bardzo serdecznie wszystkich zaprosić. Po pierwsze warto przyjść na ten festiwal, poczuć tej atmosfery, atmosfery wspaniałych wykonawców, atmosfery wspaniałego miejsca. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. – mówiła podczas konferencji zastępca burmistrza Gminy Kozienice Dorota Stępień

– Konkurs ten tak jak już wielokrotnie podkreślano podczas poprzednich edycji naszego festiwalu, jest dla nas, dla Kozienic, ale szczególnie dla Kozienickiego Domu Kultury najważniejszą częścią festiwalu, jest sercem tego festiwalu. Konkurs piosenki jest poniekąd w hołdzie dla patrona Bogusława Klimczuka. Jest to patron Kozienickiego Domu Kultury. Osoba, która urodziła się w Kozienicach, która zasłużyła się na mapie muzyki rozrywkowej, która tworzyła w latach 60 i 70, z którą Kozienicki Dom Kultury jest bardzo związany. I dlatego też organizujemy ten konkurs piosenki, ale ten konkurs piosenki również jest kontynuacją dzieła Bogusława Klimczuka. – mówiła dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Jest o co walczyć, bo tegoroczna pula nagród jest rekordowa i wynosi ponad 30 tysięcy złotych! Laureat Grand Prix, oprócz statuetki, otrzyma czek na kwotę 10 tysięcy złotych.

Konkurs piosenki jest „sercem kozienickiego festiwalu”, dlatego z okazji jubileuszu zadbaliśmy o jego szczególną oprawę. W tym roku finaliści będą bowiem występować w towarzystwie zespołu festiwalowego, grającego muzykę na żywo. Siedmioosobową formację specjalnie na tę okazję stworzył Piotr Wrombel, który przygotował też wyjątkowe aranżacje polskich przebojów. Zapowiada się przepięknie – dodała dyrektor Elwira Kozłowska.

Piątkową część festiwalu poprowadzi prezenter radiowy Wojtek Szymański.

Drugi dzień nad jeziorem

Drugi dzień festiwalu odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu (ul. Bohaterów Studzianek 30). Na Scenie Enea, w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim szykuje się wspaniałe widowisko. Festiwal wystartuje o godz. 19.00, a poprowadzi go tradycyjnie Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

Widzowie najpierw zobaczą występ Kabaretu Chyba, w składzie: Piotr Gumulec, Jakub Krzak, Krzysztof Wilkosz i Magdalena Gumulec. Formacja pochodzi z Wrocławia i od 2007 r. działa na scenach całego kraju z licznymi sukcesami, bawiąc publiczność w najlepsze. To autorzy takich skeczy, jak m.in. „Skecz wakacyjny”, „Urząd” czy „Wspólnota mieszkaniowa”.

Kolejnym punktem programu będzie koncert „Wspomnienie o Bogusławie Klimczuku”, tym razem w wykonaniu zespołu festiwalowego. Organizatorzy zapowiadają interesującą, muzyczną niespodziankę.

Następnie przyjdzie pora na Koncert Galowy XX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, czyli występ najlepszych wokalistów jego tegorocznej edycji oraz oczywiście wręczenie nagród laureatom. Wtedy dowiemy się kto sięgnie po tegoroczne Grand Prix!

Wielki finał

Na finał wystąpi gwiazda wydarzenia – Dawid Kwiatkowski. Artysta od 10 lat podbija wszystkie listy przebojów w Polsce. W tym czasie wydał aż 7 solowych albumów, ma na swoim koncie platynową i złote płyty. Piosenki „Proste”, „Bez Ciebie”, „Idziesz ze mną” czy „Na zawsze” mają miliony wyświetleń na YouTube i znają je setki tysięcy osób. Telewidzom dał się poznać również jako wieloletni juror programu muzycznego „The Voice Kids”.

– W imieniu Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, wszystkich współorganizatorów, partnerów i patronów festiwalu oraz w swoim, serdecznie zapraszam na XX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Jestem przekonana, że wszystkich nas po raz kolejny połączy dobra muzyka i pamięć o naszym wybitnym kompozytorze Bogusławie Klimczuku. Świętujmy wspólnie ten muzyczny jubileusz – dodaje Elwira Kozłowska.

– Wspomnienia o wzorze i twórcy wielu znanych przebojów. Ale też jest promocją talentów i okazją również do zaprezentowania kozienickiej publiczności znaczących osób z polskiej sceny muzycznej. Od wielu lat współpracujemy przy organizacji, jesteśmy partnerem tego wydarzenia. W tym roku z radością przyjęliśmy zaproszenie do ponownego współuczestniczenia, co więcej, postanowiliśmy wspólnie, że ta współpraca będzie miała jeszcze szerszy wymiar niż do tej pory. Jedną z nagród jest to Nagroda za najbardziej energetyczny występ, a przedstawiciel naszej spółki zasiada w jury. Tak jak pani dyrektor wspomniała-nagroda za najbardziej energetyczny występ jest też premiowana nagrodą od naszego prezesa i mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję zobaczyć naprawdę wspaniałe gwiazdy, ale jednocześnie osoby, które za kilka lat albo już może w najbliższym czasie, będą widoczne na polskiej scenie muzycznej i będziemy mieli okazję obserwować ich z głównych scen krajowych. Wspomnę jeszcze o jednym- mianowicie w tym roku nas pierwszy jeden z laureatów konkursu, będzie mógł też wystąpić na scenie podczas imprezy, która się odbędzie tydzień później organizowanego wspólnie z gminą Kozienice, czyli na dniu energetyka-pożegnanie lata. To też wspaniała okazja do promowania nas wszystkich, a jednocześnie promowania tej osoby, która po prostu zdobędzie laureata podczas festiwalu. Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i oczywiście spotykamy się już za dwa tygodnie. dziękuję bardzo za zaproszenie. – dodał Piotr Kutkowki, rzecznik prasowy Enea Wytwarzanie

Patronami i fundatorami nagród festiwalu są: Piotr Kozłowski – Burmistrz Gminy Kozienice, Zbigniew Piętka – Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie, Krzysztof Wolski – Starosta Powiatu Kozienickiego, patronat sprawuje również Tobiasz Bocheński – Wojewoda Mazowiecki. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, zaś partnerem festiwalu Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Partnerem głównym wydarzenia jest Enea Wytwarzanie, a patronem radiowym – jak co roku – Program 1 Polskiego Radia.

Wstęp na festiwal jest nieodpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content