22.1 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Punkt Informacji Turystycznej Kozienickiego Domu Kultury czeka na turystów i mieszkańców

Popularne

spot_img

Punkt Informacji Turystycznej Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Mieszkańcy i przyjezdni mogą dowiedzieć się tu wielu informacji na temat oferty domu kultury czy okolicznych atrakcji, a także nabyć różnego rodzaju publikacje. Sprawdzamy, jakie nowości w 2023 roku czekają na klientów.

Punkt Informacji Turystycznej funkcjonuje w Kozienickim Domu Kultury od sierpnia 2007 roku, początkowo działał w starej siedzibie przy Alei 1 Maja 8, a od 2015 roku w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach.

Od wielu lat PIT poddawany jest ocenie w ramach Polskiego Systemu Informacji Turystycznej, gdzie przyznawane są gwiazdki, odpowiednio od jednej do czterech. Liczba gwiazdek zależy od poziomu realizacji zróżnicowanych wytycznych, określanych przez komisję certyfikacyjną.

– Nasz punkt informacji otrzymał maksymalną ocenę, czyli cztery gwiazdki. Certyfikat został przyznany na dwa lata, do września 2024 roku. Każdego dnia nasi pracownicy dokładają starań, by świadczyć usługi dla mieszkańców i turystów na najwyższym poziomie – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Nie tylko informacje

W PIT turyści oraz mieszkańcy mogą uzyskać informacje (także w języku angielskim i włoskim) m.in. na temat infrastruktury turystycznej, bazy noclegowej i gastronomicznej oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych regionu. Znajdziemy tu również foldery potrzebne do wykonania questa pieszego „Chodź zaśpiewasz mi piosenkę…”, prowadzącego śladami Bogusława Klimczuka.

Punkt to także miejsce, gdzie można nabyć różnego rodzaju publikacje turystyczne. W ofercie znajdziemy m.in. pocztówki z Kozienic, zarówno współczesne, jak i reprinty z dawnych lat. Klienci mogą wybierać też spośród szeregu różnych map, m.in. Kozienic, Powiatu Kozienickiego czy Puszczy Kozienickiej. Do nabycia są też mapy samochodowe czy książka „Kozienicka Baśń”.

Nowy, fajny gadżet

Nowością w ofercie są tzw. „Magnesy Turysty”. To ogólnopolski projekt powstały z myślą o podróżnikach, zbieraczach i kolekcjonerach. Tworzone i dystrybuowane są przy współpracy autorów projektu z lokalnymi samorządami, instytucjami i przedsiębiorstwami. Teraz trafiły do Kozienic.

– Magnesy powstają według wzoru, gdzie nazwie miasta towarzyszą zarysy budynków charakterystycznych dla danej miejscowości i/lub regionu, a całość stylizowana jest na znaki drogowe. W Kozienicach nie mogło zabraknąć naszej siedziby, czyli Centrum Kulturalno-Artystycznego – wyjaśnia Elwira Kozłowska.

Na rzecz społeczności lokalnej

Od stycznia 2023 roku Kozienicki Dom Kultury wspiera także Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej w dystrybucji publikacji TMZK. Te znajdziemy właśnie w Punkcie Informacji Turystycznej. Publikacje, w tym zeszyty „Ziemia Kozienicka”, udostępniane są nieodpłatnie osobom, które zdecydują się wesprzeć zbiórkę prowadzoną na rzecz wspierania działalności Towarzystwa (na miejscu znajduje się puszka akcji, opatrzona numerem prowadzonej zbiórki).

– Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej od ponad 50 lat dba o zachowanie historii naszego regionu, kultywowanie jego tradycji i promocję wartości lokalnych. W ostatnim czasie zarząd Towarzystwa zwrócił się do nas z prośbą o wsparcie dystrybucji ich publikacji, na co z chęcią przystaliśmy. Tym bardziej, że od wielu lat mieszkańcy dopytywali o nie i z pewnością ucieszą się, że już są dostępne w naszym punkcie informacji – dodaje Elwira Kozłowska.

Szczegółowe informacje na temat działalności punktu dostępne są na www.dkkozienice.pl, w zakładce Punkt Informacji Turystycznej KDK. Punkt czynny jest od poniedziałku do niedzieli, w godz. 9.00-21.00.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content