9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Uczniowie CKZiU w II etapie konkursu ZUS

Popularne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wyniki I etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Z województwa mazowieckiego do kolejnego etapu zakwalifikowało się 21 szkół.

Ile milionów klientów korzysta z usług ZUS? Jakie świadczenia można uzyskać z ubezpieczenia chorobowego? Jakie składki musi opłacać przedsiębiorca? Uczniowie zwycięskich szkół znają odpowiedzi na te i wiele innych pytań z zakresu ubezpieczeń społecznych.

– Projekt „Lekcje z ZUS” spotyka się z coraz większym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i władz oświatowych. Każdego roku sukces w Olimpiadzie otwiera laureatom i finalistom drzwi na wyższe uczelnie. Jest też dla nich okazją do zdobycia cennych nagród – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Uczniowie wzięli udział w „Lekcjach z ZUS”, później zgłosili się do olimpiady wiedzy i przeszli do II etapu zdobywając niemal komplet punktów. Z województwa mazowieckiego do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie z 21 szkół, m.in. z I Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu.

W szkolnym etapie IX edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” uczestniczyła rekordowa liczba uczniów. Z pytaniami zmagało się blisko 36 tysięcy młodych ludzi z ponad 1000 szkół z całej Polski.

W wojewódzkim etapie o awans do finału będą rywalizować trzyosobowe zespoły, które wypadły najlepiej w swoich szkołach. Łącznie zakwalifikowało się 340 szkół.

Drugi etap zmagań z tematem ubezpieczeń społecznych odbędzie się 7 marca 2023 roku. 21 lutego 2023 roku komitety wojewódzkie Olimpiady zawiadomią uczestników o miejscu, w którym odbędzie się konkurs.

Olimpijczycy zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru, który będzie się składał z 25 pytań. O wyniku zadecyduje nie tylko poprawność udzielonych odpowiedzi, ale także czas, w jakim uda im się go rozwiązać.

Do finału Olimpiady zakwalifikuje się 16 zespołów, które zdobędą minimum 20 punktów oraz maksymalnie cztery dodatkowe wskazane przez Komitet Główny.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz olimpiadzie wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content