24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Powiat radomski przygotował 40 miejsc noclegowych w internacie CKZiU w Pionkach dla uchodźców z Ukrainy

Popularne

spot_img

W internacie w Pionkach czeka 40 miejsc w pokojach hotelowych w dobrym standardzie, z kuchnią i pralnią do dyspozycji. Posiłki zapewni im CKZiU.

– W ramach pomocy kryzysowej dla uchodźców mamy przygotowane odpowiednie miejsca, czyli internat CKZiU Pionki oraz Powiatowy Instytut Kultury. Jest tam już kilka rodzin z dziećmi w różnym wieku – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Powiatowe Centrum Koordynacji zebrało już ponad 300 adresów kwater prywatnych z terenu powiatu i Radomia. Powiat zbiera również dane osób chętnych do pomocy w transporcie z granicy. 

Powiat radomski we współpracy z partnerami i gminami rozpoczął również koordynację logistyki przekazywania darów, które zostały zebrane w ostatnich dniach przez setki mieszkańców. Część z nich będzie wykorzystywana na miejscu, część będzie segregowana i układana na paletach, aby przygotować je do międzynarodowych transportów humanitarnych na Ukrainę.

– WAŻNE! Obecnie nie ma też potrzeby indywidualnych wyjazdami po uchodźców na granicę. Większość z nich ma zapewniony transport prywatny lub darmowy publiczny, a nieliczni, którzy nie mają się gdzie podziać, otrzymują pomoc w punktach recepcyjnych i są kierowani do ośrodków wsparcia – informuje powiat radomski.

Cały czas pracuje też Powiatowe Centrum Koordynacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie powiatu.

– Skupiamy się na trzech obszarach: bank kwater prywatnych dla uchodźców, pomoc humanitarna i dary rzeczowe oraz nieodpłatny transport do i z granicy. W akcję pomocy zaangażowali się jako wolontariusze pracownicy Starostwa Powiatowego i Powiatowego Urzędu Pracy oraz podległych jednostek, za co serdecznie im dziękuję – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski, dodając, że wszystkie działania będą prowadzone w uzgodnieniu z Wojewodą Mazowieckim, który koordynuje państwową pomoc dla uchodźców z Ukrainy oraz organizacjami charytatywnymi, jak Caritas Diecezji Radomskiej.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content