9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] Miasto Pionki szykuje się do przyjęcia uchodźców z Ukrainy

Popularne

Na ten moment blisko 200 obywateli Ukrainy, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie mogło znaleźć schronienie i opiekę w Pionkach. Miasto jak i powiat radomski wskazały już obiekty, w których możliwe będzie zakwaterowanie cudzoziemców. Dziś odwiedziliśmy Publiczną Szkołę Podstawową nr 5, w której samorząd miasta Pionki zaoferował przyjęcie 100 uchodźców.

Tymi obiektami są między innymi budynek internatu przy CKZiU w Pionkach, gdzie przewidziano 40 miejsc noclegowych, a także umiejscowiony w Pionkach Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. W poniedziałek, 28 lutego odwiedziliśmy, zaś salę gimnastyczną w PSP nr 5, w której trwały prace mające na celu zapewnić miejsca noclegowe dla 100 uchodźców. Miejsca szykowali między strażacy z OSP KSRG oraz MPD OSP Pionki, a także ZHR Pionki, ekoPionki oraz wolontariusze z terenu miasta Pionki.

Obecny podczas tychże prac był burmistrz Pionek Robert Kowalczyk, który jak podkreśla – miasto w pełni solidaryzuje się z Ukrainą. – Chcemy być przygotowani na rozwiązanie mające na celu pomóc Ukraińcom. Mamy także zaprzyjaźnioną gminę na Ukrainie Wysznewe, z którą jesteśmy w stałym kontakcie. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Ukrainy znaleźli u nas miejsce. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 szykujemy dla nich sto miejsc. Mamy nadzieję, że będą to warunki, w których będą mogli ten potrzebny czas spokojnie i godnie przeżyć – mówił burmistrz.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content