9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu radomskiego. Co było najczęstszym wykroczeniem?

Popularne

W związku z zakończeniem długiego majowego weekendu, radomscy policjanci podsumowali działania, jakie prowadzili od 29 kwietnia do 3 maja. W tym czasie na terenie powiatu radomskiego doszło do 5 wypadków, w których zostało rannych 7 osób. Policjanci zatrzymali 11 kierujących, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.

Jak co roku policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali m. in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących. W trakcie długiego weekendu doszło do 5 wypadków, w których zostało rannych 7 osób. Policjanci wykonywali czynności przy 46 kolizjach drogowych.

Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez kierujących było przekraczanie dozwolonej prędkości, we wskazanym okresie aż 300 kierujących popełniło to wykroczenie.

– Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach. Do kierowców apelujemy  o przestrzeganie prawa, rozwagę i rozsądek, a także życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego – apelują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content