21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Pionki po raz kolejny pobiegną Tropem Wilczym. Sprawdź jak zgłosić swój udział

Popularne

spot_img

Pionki po raz kolejny dołączyły do grona miast organizujących Bieg Tropem Wilczym, który jest formą uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

5 marca, o godzinie 12 Pionki pobiegną specjalnymi trasami. Bieg towarzyszący odbędzie się na dystansie 6 kilometrów i składał się będzie z dwóch 3-kilometrowych pętli. Poza biegiem towarzyszącym mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję współzawodniczyć na dystansie 1963 metrów (dystans główny upamiętniający rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek).

Zawodnicy pobiegną oprócz dystansu 1963 metrów, również w drugim biegu na 6 km. Biuro zawodów w Hali Sportowej czynne będzie od godziny 11:00. Ilość pakietów dla uczestników ograniczona jest do 180 sztuk.  Udział w biegu jest bezpłatny. Prowadzone są również zapisy telefoniczne przez głównego koordynatora biegu pod numerem telefonu 516-275-634.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content