10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

Pionki po raz kolejny pobiegną Tropem Wilczym. Sprawdź jak zgłosić swój udział

Popularne

Pionki po raz kolejny dołączyły do grona miast organizujących Bieg Tropem Wilczym, który jest formą uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

5 marca, o godzinie 12 Pionki pobiegną specjalnymi trasami. Bieg towarzyszący odbędzie się na dystansie 6 kilometrów i składał się będzie z dwóch 3-kilometrowych pętli. Poza biegiem towarzyszącym mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję współzawodniczyć na dystansie 1963 metrów (dystans główny upamiętniający rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek).

Zawodnicy pobiegną oprócz dystansu 1963 metrów, również w drugim biegu na 6 km. Biuro zawodów w Hali Sportowej czynne będzie od godziny 11:00. Ilość pakietów dla uczestników ograniczona jest do 180 sztuk.  Udział w biegu jest bezpłatny. Prowadzone są również zapisy telefoniczne przez głównego koordynatora biegu pod numerem telefonu 516-275-634.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content