20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

Paliwo już ponad 8 złotych. W sobotę ogólnopolska akcja „Blokujemy Orlen”

Popularne

W najbliższą sobotę kierowcy w całej Polsce zamierzają protestować w związku z wysokimi cenami benzyny. Blokady stacji PKN Orlen zapowiadane są już w kilkudziesięciu miastach.

– Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację – wyjaśniają organizatorzy akcji Blokujemy Orlen. – Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cel paliw mogą to zrobić poprzez uczestnictwo w akcji „Blokujemy Orlen”, która będzie miała miejsce (pierwsza „edycja”) w dniu 11/06/2022 od godziny 16:00 do 18:00 – dodają.

Jak będzie wyglądać protest? Uczestnicy ustawią się przed wskazaną stacją benzynową i utworzą na niej sztuczną kolejkę do dystrybutorów. W ten sposób zablokują sprzedaż paliwa. – W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję – apelują organizatorzy. W sieci umieścili też poradnik dla uczestników blokad. Przypominają w nim, że każdy uczestnik powinien mieć ze sobą dokument tożsamości, wodę do picia, aparat i powerbank. Ich pojazdy powinny być natomiast wyposażone w obowiązkowe: trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, sprawne oświetlenie.

W przypadku naszego regionu obecnie akcja planowana jest na stacji Orlen w Radomiu przy ulicy Kieleckiej 22/24A.

Więcej informacji o proteście znajdziecie TUTAJ.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content