-3,8 C
Pionki
piątek, 8 grudnia, 2023

[ZDJĘCIA] Ścieżka rowerowa, parkingi i nowe oświetlenie. Pierwsza łopata wbita w ziemię. Ruszyła przebudowa ulicy Aleje Lipowe

Popularne

Nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, ponad 30 miejsc parkingowych, pas zieleni z nowymi nasadzeniami obok, którego zbudowana zostanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa oraz chodnik. Dwa dni temu rozpoczęły się prace przy przebudowie ulicy Aleje Lipowe. To inwestycja miejska, na którą czekało wielu mieszkańców Pionek.

W ramach rozbudowy Alej Lipowych przewiduje się budowę jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 6 metrów wraz z miejscem do zatrzymania autobusów. Wzdłuż ulicy zaprojektowano 32 miejsca parkingowe oraz 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.  Po prawej stronie ulicy zaprojektowano pas zieleni z nowymi nasadzeniami obok, którego zbudowana zostanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa oraz chodnik. Po stronie lewej na całym odcinku również zaprojektowano chodnik. Pojawi się także nowe oświetlenie uliczne oraz wymienione zostanie oznakowanie pionowe.

Jednym z największych problemów występujących od lat na Alejach Lipowych jest duża ilość wody pozostającej po opadach atmosferycznych. Jak informuje nas wykonawca inwestycji Marek Baran z firmy MARCBUD, przebudowę ulicy rozpoczęto właśnie od tego aspektu. – Prace rozpoczęliśmy od budowy kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego, co pozwoli na rozwiązanie problemu z pozostającą na ulicy wodą. Dotyczy to pierwszego fragmentu ulicy, który został zamknięty. Mowa tutaj o odcinku od skrzyżowania z ulicą Leśną do zakrętu prowadzącego w kierunku poczty – mówi Marek Baran.

Jak podkreślał wykonawca inwestycji – Marek Baran, przebudowa ulicy Aleje Lipowe to duże przedsięwzięcie, powstaną między innymi parkingi, ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie. Wiązać się to będzie z zamknięciem ulicy, a tym samym mieszkańcy będą musieli przyzwyczaić się do czasowej zmiany organizacji ruchu. Prace przy ulicy Aleje Lipowe powinny zakończyć się na przełomie 2022/2023 roku.

Na realizację tego zadania udało się pozyskać miastu Pionki dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie niemal 3,04 mln zł. Wartość całej inwestycji to 3.198.000,00 zł.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content