24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Nagrodzony Oscarami dramat w Klubie Filmowym „Znicz” Kina KDK

Popularne

spot_img

„Strefa interesów” to tytuł poruszającego dramatu, który zostanie wyświetlony podczas XVI Spotkania Klubu Filmowego „Znicz” Kina Kozienickiego Domu Kultury. Spotkanie zaplanowano na środę, 24 kwietnia, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek tradycyjnie o godz. 17.30, a prelekcję i dyskusję poprowadzi Anna Równy.

W „Strefie interesów” brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwigą (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

– „Strefa interesów” to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwigi, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu – mówi o filmie Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Film Jonathana Glazera, twórcy „Under the Skin” oraz kultowych teledysków Massive Attack i Radiohead, jest polską koprodukcją, za którą – po stronie polskiej – odpowiadała Ewa Puszczyńska, producentka „Idy” i „Zimnej wojny”.

– „Strefa interesów” to wybitna, w całości zrealizowana w Polsce, nowatorska reinterpretacja kina zagłady, nagrodzona Oscarem w kategorii „Najlepszy Film Międzynarodowy” oraz „Najlepszy dźwięk”, a także Grand Prix na festiwalu w Cannes – dodaje Elwira Kozłowska.

Kup bilet, dołącz do klubu

Sprzedaż biletów na spotkanie rusza 16 kwietnia. Seanse Klubu Filmowego „Znicz” są otwarte dla wszystkich widzów, ale członkowie klubu mogą liczyć na preferencyjne ceny biletów. Normalny bilet na seans KF „Znicz” kosztuje 17 zł, członkowski – 13 zł. Dodatkowo członkowie mogą kupować karnety na trzy seanse w cenie 36 zł. Rezerwacje biletów na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

Zapisy do klubu prowadzone są w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Warunkiem rejestracji jest wypełnienie deklaracji oraz zakup karty członkowskiej w cenie 7 zł. Każda z nich opatrzona jest indywidualnym numerem.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content