15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

„Na ten Nowy Rok”. Dziesiątki młodych wokalistów wzięło udział w XIV Konkursie Kolęd i Pastorałek

Popularne

spot_img

Dziesiątki młodych zdolnych wokalistów z terenu powiatu kozienickiego wystąpiły w czwartek, 23 listopada, na scenie sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Tego dnia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, odbył się XIV Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok”.

Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00, a wszystkich przybyłych, w tym przede wszystkim uczestników i ich opiekunów, powitała instruktorka KDK Katarzyna Fijołek, która poprowadziła przesłuchania konkursowe. Zanim oddała głos wokalistom, przedstawiła jurorów, a także przekazała informacje organizacyjne.
Hej kolęda!
W ramach konkursu odbyły się 42 występy chórów oraz solistów, duetów i zespołów wokalnych, w czterech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat oraz 16-19 lat.
Na scenie prezentowali się reprezentanci 19 szkół, przedszkoli i innych jednostek z terenu powiatu kozienickiego, a konkretnie z Kozienic, Magnuszewa, Janikowa, Głowaczowa, Woli Chodkowskiej, Gniewoszowa, Stanisławic, Grabowa nad Pilicą czy Brzózy. Nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentantów Kozienickiego Domu Kultury, którzy przygotowywali się do konkursu pod okiem swoich instruktorów, w ramach wokalnych zajęć stałych: Mała Estrada Piosenki i Młodzieżowa Estrada Piosenki.
Występy uczestników oceniało jury w trzyosobowym składzie. W komisji zasiedli: ks. Dariusz Sałek – proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża w Kozienicach, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, instrumentalista; Paulina Mazepa-Zastawna – wokalistka, autorka muzyki, laureatka konkursów muzycznych, absolwentka wokalistyki jazzowej oraz Andrzej Przybylski – muzyk, instruktor, animator kultury, realizator i producent programów oraz muzyki ilustracyjnej dla telewizji.
Oni byli najlepsi
Przesłuchania konkursowe potrwały trzy godziny, a po nich jurorzy udali się na naradę. Po około trzydziestu minutach ogłoszono wyniki.
W kategorii „Chóry” wyróżnienie otrzymał Chór ze Szkoły Podstawowej w Magnuszewie. Wśród solistów w wieku 6-9 lat najlepsza okazała się Oliwia Jakubowska (PSP w Janikowie), II miejsce zajęła Maria Kowalik (Kozienicki Dom Kultury), a III miejsce ex aequo – Lena Frączek (SP w Magnuszewie) i Róża Grzejszczak (KDK). W przypadku duetów / zespołów w tej kategorii przyznano jedno wyróżnienie dla Zofii Ogrodzińskiej i Agaty Ogrodzińskiej (SP w Magnuszewie).
Kolejna kategoria to soliści 10-12 lat. Tu wygrała Lilia Pulkowska (Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach), II miejsce zajęła Amelia Kurek (PSP w Stanisławicach), a III miejsce otrzymała Malwina Janeczek (SzM w Kozienicach). Wyróżnienia powędrowały do: Aleksandry Lewikowskiej (PSP 1 w Kozienicach), Zuzanny Orłowskiej (ZSP w Gniewoszowie), Julii Strachoty (PSP 3 w Kozienicach) i Antoniego Chmielnickiego (SzM w Kozienicach).
W grupie solistów w wieku 13-15 lat przyznano dwa wyróżnienia, dla: Hanny Kiliańskiej (PSP w Głowaczowie) oraz Aleksandry Krekory (PSP 1 w Kozienicach).
W najstarszej kategorii (16-19 lat) solo wygrała Marika Witkowska-Kurtek (KDK), a druga była Katarzyna Chałdaś (KDK). W kategorii duety / zespoły I miejsce zajął Tercet NOK z KDK w składzie Katarzyna Chałdaś, Oliwier Dębiński i Natalia Wilczek.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Zgodnie z regulaminem laureaci I miejsc wezmą udział w Koncercie Laureatów, który odbędzie się 13 grudnia w Kozienickim Domu Kultury, w ramach spotkania wigilijnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK. Będzie to także okazja do wręczenia wszystkich nagród i wyróżnień. Protokół konkursowy dostępny jest na stronie: https://dkkozienice.pl/index.php?id=11006
źródło/zdjęcia: Kozienicki Dom Kultury

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content