21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

„Leśniczy w Kozienickiej Puszczy”. Retransmisja opery oraz promocja albumuDVD

Popularne

spot_img

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej zorganizowało retransmisję opery Karola Kurpińskiego do libretta Józefa Wawrzyńca Krasińskiego pt. „Leśniczy w Kozienickiej Puszczy”. Pokaz odbył się w czwartek, 23 listopada w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Była to doskonała okazja do promocji albumu DVD z zapisem opery, która wystawiana była w naszym mieście w 2022 roku.

Wszystkich przybyłych na dzisiejsze wydarzenie powitał Prezes TMZK Lech Wiśniewski. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć specjalnych gości. Wśród nich byli m.in. zastępca burmistrza Gminy Kozienice Dorota Stępień, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Artur Matera i przedstawiciele Nadleśnictwa Kozienice z Nadleśniczym Tomaszem Sotem na czele. Na to specjalne spotkanie przybyła również urodzona w Kozienicach reżyserka opery prof. Roma Ambroziewicz-Owsińska.
Później Wiceprezes TMZK Dariusz Szewc przypomniał, że kozieniczanie mieli okazję obejrzeć operę na żywo 12 czerwca 2022 roku w Amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim. Tego dnia „Leśniczy w Kozienickiej Puszczy” wystawiany był dwukrotnie, w dwóch różnych obsadach. Przypomnijmy, że w rolę Poręby wcielili się: Karol Filich i Viktor Yankowsky, Ludwikę zagrały: Zuzanna Karczmarek i Renata Drozd, Zosię: Urszula Całus i Joanna Nawrot, Henryka: Artur Sadłoń i Viktor Yankowsky, Zacniewskiego: Paweł Swajda i Ernest Tymczyszyn, Kurdesza: Jędrzej Suska, a Jakubka: Yuexin Liu.
Występy w obu obsadach aktorskich zostały zarejestrowane w całości przez telewizję lokalną „Kronika Kozienicka”. Dzięki temu możliwe było wydanie opery wystawionej w Kozienicach w formie albumu DVD, który składa się z dwóch płyt.
Zanim zgromadzona publiczność obejrzała retransmisję opery, wiceburmistrz Dorota Stępień podziękowała reżyserce prof. Romie Ambroziewicz-Owsińskiej oraz Dariuszowi Szewcowi za zaangażowanie w przygotowaniu tego niesamowitego widowiska. Reżyserka otrzymała kwiaty i podziękowania także od przedstawicieli Nadleśnictwa Kozienice. Natomiast po obejrzeniu retransmisji opery wszyscy zainteresowani mieli możliwość nabycia płyt DVD.
Partnerami wydarzenia były Enea Wytwarzanie i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content