27.4 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Miejska spółka PWKC odpowiada na „nieobiektywne kłamstwa”

Popularne

spot_img

Zarząd Miejskiej Spółki Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o. zdecydował się na publikację odpowiedzi w sprawie anonimowego wpisu jaki ukazał się na jednym z profili w mediach społecznościowych.

Wszystko wskazuje na to, że władze miejskiej spółki PWKC mają dość rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat działalności spółki, a które powielane są przez internautów jako prawdziwe i sprawdzone. Chodzi o wpis zamieszczony 10 maca 2024 i jest zatytułowany „Mieszkańcy „Wydrenowani” przez Kowalczyka i Rajkowskiego na ponad 4 miliony złotych!!!”, a który dotyczy zatwierdzonej w ostatnich dniach zmiany taryfy za ciepło dostarczane przez spółkę na rzecz mieszkańców miasta. Oświadczenie władz spółki zawiera również dodatkowe informacje, które odnoszą się do sprawy budowy 5 kotłowni gazowych.

Poniżej treść oświadczenia przesłanego przez zarząd spółki PWKC

Czytelnicy, mieszkańcy Pionek, którzy nie śledzą na bieżąco spraw związanych z działalnością PWKC, mogą nie wiedzieć (a warto), że proces ustalania i zatwierdzenia zmian w taryfach za centralne ogrzewanie przez URE może trwać miesiącami a nawet lata. Za przykład niech posłuży decyzja NR DRE.WRC.4210.21.2016.2018.464.X.ARY prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 11 stycznia 2018 r., która dotyczy sprawy rozpatrzenia wniosku o zmianę taryfy przez Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o. złożonego pismem z dnia 7 maja 2016 r., znak: PWKC/252/2016, ostatecznie uzupełnionego w dniu 9 stycznia 2018 r., w sprawie zatwierdzenia taryfy dla ciepła, a ostatecznie zatwierdzonego 11 stycznia 2018 roku. Warto dodać również, że w tym okresie funkcję członka Rady Nadzorczej spółki PWKC pełnił jeden z obecnych kandydatów na Urząd Burmistrza Miasta Pionki,a który chętnie skomentował i odniósł się anonimowego postu na swoim prywatnym profilu w serwisie META. Treść decyzji TUTAJ

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content