18,4 C
Pionki
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ma być bezpieczniej na ulicy Jana Pawła II. Miasto Pionki pozyskało środki na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w mieście

Popularne

Gmina Miasta Pionki złożyła wniosek z zadaniem pn. „Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Pionkach” w ramach Konkursu NR POIiŚ.3.1/1/22 organizowanym przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Dzięki niemu udało się pozyskać środki unijne w kwocie 141.106,13 złotych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w mieście.

Celem zadania jest budowa wyniesionego przejścia dla pieszych, zlokalizowanego przy skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ul. Żeromskiego (wysokość stacji benzynowej „Orlen”). Inwestycja ta bezpośrednio wpłynie, m. in.: na uspokojenie ruchu w newralgicznym punkcie miasta, poprawi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu oraz osób ze szczególnymi potrzebami.

– Realizacja zadania nastąpi na początku 2023 roku, po wyłonieniu wykonawcy zadania w trybie zamówienia publicznego. Całkowity koszt szacunkowy realizacji zadania wynosi 166.855,94 pln.- informuje Wydział rozwoju i Inwestycji.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content