-5,5 C
Pionki
poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ma być bezpieczniej. Kończą się prace przy skrzyżowaniu ulic Józefa Piłsudskiego, Zwoleńskiej oraz Wspólnej

Popularne

Ograniczenie prędkości do 30km/h, progi zwalniające i ustawione pulsujące sygnalizatory ze znakiem STOP. Kończą się prace związane z bezpieczeństwem przy skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Zwoleńskiej i Wspólnej w Pionkach.

Mieszkańcy Pionek wiele razy apelowali o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Zwoleńskiej oraz Wspólnej. W zasadzie nie ma tygodnia, by nie dochodziło w tym miejscu do stłuczek, kolizji czy poważniejszych wypadków.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie odpowiadając na apele, podjął decyzję o montażu aktywnych znaków STOP i progów zwalniających. Obecnie trwa montaż urządzeń, których odbiór techniczny ma nastąpić w czwartek 29 grudnia.

– Na jutro zaplanowano odbiór nowej organizacji ruchu na przedmiotowym skrzyżowaniu, w ramach której na drodze powiatowej zamontowane zostały progi zwalniające i ustawione pulsujące sygnalizatory ze znakiem STOP. Mamy nadzieję, że zmiana organizacji ruchu zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Koszt wdrożenia nowej organizacji ruchu to 51,6 tys. zł. – mówi wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Rafał Rajkowski

Przebudowa skrzyżowania

Według zapowiedzi, montaż aktywnych znaków STOP to jeden z elementów poprawiających bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Obecnie rozpoczęły się prace związane z opracowaniem dokumentacji niezbędnej do przebudowy skrzyżowania.

– W grudniu została zawarta umowa z biurem projektowym na opracowanie dokumentacji niezbędnej do przebudowy skrzyżowania. Biuro projektowe wskaże optymalne rozwiązania niezbędne do przebudowy skrzyżowania w celu uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa. – dodaje wicemarszałek Rafał Rajkowski

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content