23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Królowa polskiej sceny muzycznej zaśpiewa w Kozienicach. Zaproszenie na XIX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka

Popularne

spot_img

Maryla Rodowicz, Kabaret K2 oraz Reggaeside będą gwiazdami tegorocznej, dziewiętnastej już edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. W dniach 26-27 sierpnia Kozienice po raz kolejny staną się muzyczną stolicą naszego regionu, a przed publicznością wystąpią gwiazdy estrady oraz młodzi, uzdolnieni wokaliści, którzy rywalizują w Konkursie Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka.

Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka organizowany jest od 2002 roku. Rokrocznie przyciąga do Kozienic świetnych, młodych wykonawców oraz tłumy widzów. 

– Po raz kolejny chcemy zaproponować naszym mieszkańcom wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Muszę przyznać, że dla Kozienickiego Domu Kultury jest to bezsprzecznie najważniejsze przedsięwzięcie w ciągu roku, nad którym tak naprawdę, wraz z Gminą Kozienice i naszymi partnerami, pracujemy przez całe 12 miesięcy. Efekty zobaczą Państwo sami – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Pierwszy dzień festiwalu

Festiwal rozpocznie się w piątek, 26 sierpnia, o godz. 16.00, w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W sali kameralnej, do muzycznej walki, podczas Koncertu Finałowego XIX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka staną artyści, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji wstępnych. Na scenie zobaczymy siedemnastkę finalistów, w tym reprezentantki gospodarzy: Annę Wasińską oraz Katarzynę Chałdaś. Jest o co walczyć, bo pula nagród w konkursie wynosi ponad 20 tys. zł, a laureat Grand Prix otrzyma czek na 6 tys. zł!

— Konkurs piosenki jest tak naprawdę „sercem kozienickiego festiwalu”. To nasz sposób na kontynuację misji naszego patrona. Bogusław Klimczuk, mimo licznych obowiązków związanych z radiem i jego muzycznymi projektami, zawsze znajdował czas na wspieranie młodych artystów. Dziś byśmy powiedzieli, że był ówczesnym łowcą talentów i opiekunem artystycznym osób, które zostawiły po sobie wspaniały ślad w historii polskiej muzyki — mówi Elwira Kozłowska.

Piątkową część festiwalu poprowadzi prezenterka radiowa Magdalena Gliszczyńska.

Klimatycznie nad jeziorem

Drugi dzień festiwalu odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu (ul. Bohaterów Studzianek 30). Na Scenie Enea, w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim szykuje się wspaniałe widowisko. Festiwal wystartuje o godz. 19.00,  a poprowadzi go tradycyjnie Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

Widzowie najpierw zobaczą występ Kabaretu K2, w składzie: Bartosz Klauziński, Tomasz Łupak i Dominika Najdek. Formacja pochodzi z Zielonej Góry i działa na scenie od 2012 roku. To autorzy takich skeczy jak „Gry rodzinne”, „Zakon PR-ów” czy „Celebrytki”.

Kolejnym punktem programu będzie koncert „Wspomnienie o Bogusławie Klimczuku”, tym razem w wykonaniu formacji Reggaeside. To zespół poruszający się w klimatach reggae z elementami rocka, popu, funky i ska, który szerokiej publiczności dał się poznać w finale „Must be the music” oraz półfinale „Mam talent!”.

Następnie przyjdzie pora na Koncert Galowy XIX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, czyli występ najlepszych wokalistów jego tegorocznej edycji oraz oczywiście wręczenie nagród laureatom. Wtedy dowiemy się kto sięgnie po tegoroczne Grand Prix!

Wielki finał

Na finał wystąpi gwiazda wydarzenia – Maryla Rodowicz. Tej artystki nie trzeba nikomu przedstawiać. Żywa legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Na profesjonalnej scenie muzycznej zadebiutowała w 1962 roku. W ciągu 60 lat aktywności muzycznej nagrała dziesiątki szlagierów, a jej albumy ukazywały się nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Wśród jej hitów są m.in.: „Małgośka”, „Ale to już było”, „Niech żyje bal”, „Łatwopalni”, „Damą być” czy „Remedium”. Teksty dla niej pisali m.in. Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka czy Jonasz Kofta. Wszystkie doskonale znane fanom i od lat przez nich śpiewane.

– W imieniu Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, wszystkich współorganizatorów, partnerów i patronów festiwalu oraz w swoim, serdecznie zapraszam na XIX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Jestem przekonana, że wszystkich nas po raz kolejny połączy dobra muzyka i pamięć o naszym wybitnym kompozytorze Bogusławie Klimczuku – dodaje Elwira Kozłowska.

Patronami i fundatorami nagród festiwalu są: Piotr Kozłowski – Burmistrz Gminy Kozienice, Antoni Józwowicz – Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie, Krzysztof Wolski – Starosta Powiatu Kozienickiego, patronat sprawuje również Konstanty Radziwiłł – Wojewoda Mazowiecki. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, a partnerem festiwalu Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Sponsorem głównym jest Enea Wytwarzanie, a patronem radiowym – jak co roku – Program 1 Polskiego Radia.

Wstęp na festiwal jest nieodpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl.

 

źródło:/Informacja prasowa Kozienickiego Domu Kultury/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content