17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Kozienicki Dom Kultury wkręca w pomoc. Rusza kolejna zbiórka plastikowych nakrętek

Popularne

spot_img

Z końcem października zakończy się zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Marcela Króla z Nowej Wsi, organizowana przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Z kolei już 1 listopada ruszy nowa akcja, tym razem przeznaczona na wsparcie Marceliny Zawadzkiej z Kozienic.

Zbiórka na rzecz Marcela rozpoczęła się 1 maja. Początkowo miała potrwać do końca lipca, ale została przedłużona o kolejne trzy miesiące. Teraz dobiega końca, a Kozienicki Dom Kultury ogłosił kolejną zbiórkę.

– Zbiórki plastikowych nakrętek w Kozienickim Domu Kultury mają wieloletnią tradycję. Każdego roku organizujemy trzy lub cztery tego typu akcje, a w praktyce nakrętki przyjmujemy przez cały rok. Dzięki zaangażowaniu naszych mieszkańców zbieramy pokaźne ilości nakrętek, czym pomagamy dzieciom z Kozienic i okolic w walce z chorobą – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Pomoc dla Marceliny

Zbiórka na rzecz Marceliny będzie prowadzona od 1 listopada 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Dziewczynka ma 5 lat, urodziła się w 28. tygodniu ciąży, w zamartwicy. Po porodzie przeżyła wylew II stopnia do mózgu i móżdżku. Po urodzeniu spędziła w szpitalu prawie cztery miesiące. Zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, z lekkim niedowładem kończyn dolnych, wadą serca ASD II. Ma podejrzenie niedosłuchu. Nie mówi oraz nie rozumie mowy. Komunikuje się tylko gestami.

– Plastikowe nakrętki przekazywane są rodzicom dzieci, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji. Po raz kolejny liczymy na zaangażowanie naszych mieszkańców i jesteśmy przekonani, że również ta zbiórka spotka się z gorącym odzewem z ich strony – dodaje Elwira Kozłowska.

Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Marcelinki, można też przekazać dziewczynce 1,5% podatku KRS: 0000396361, cel szczegółowy: 0170290 Marcelina Zawadzka (www.siepomaga.pl/marcysia-zawadzka).

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content