18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Kozienicki Dom Kultury ponownie gra z WOŚP. Działa Skarbona Stacjonarna

Popularne

spot_img

Po raz kolejny Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od piątku, 10 grudnia, w Centrum Kulturalno-Artystycznym stoi Skarbona Stacjonarna akcji. Datki do niej będą zbierane aż do dnia Wielkiego Finału, czyli do 30 stycznia.

Zbiórki na wsparcie WOŚP w tej formie stają się już tradycją w Kozienicach.

– Kozienicki Dom Kultury od wielu, wielu lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wszyscy z pewnością doskonale pamiętamy finały, które odbywały się jeszcze w naszej starej siedzibie przy Al. 1 Maja 8. Skarbony stacjonarne to natomiast sporo młodsza inicjatywa, która jednak zdążyła się na dobre wpisać w kalendarz naszych działań. Pierwszy raz taka puszka stacjonarna stanęła w Centrum Kulturalno-Artystycznym przed 27. finałem w 2019 roku. Spotkała się ona z zainteresowaniem mieszkańców i szybko zapełniła się pieniędzmi na wsparcie akcji. W tym roku taką puszkę zainstalowaliśmy już po raz czwarty – wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Skarbona znajduje się w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego, przy kasach KDK. Można ją zasilić o dowolnej porze w godzinach otwarcia budynku, tj. od poniedziałku do niedzieli, w godz. 9.00-21.00. Puszka nie jest przypisana do żadnego wolontariusza, a do konkretnego miejsca. Tuż przy niej znajduje się kopia oświadczenia dotyczącego zbiórki w tej formie. Skarbona będzie dostępna aż do dnia Wielkiego Finału, który zaplanowano na 30 stycznia.

Podczas 30. Finału WOŚP środki będą zbierane na wsparcie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Fundacja zapowiada zakup m.in. aparatury do leczenia siatkówczaka (nowotwór złośliwy gałki ocznej u dzieci), stołów operacyjnych czy sprzętu do tomografii dna oka. Szczegółowe cele finału opisane są na stronie wosp.org.pl.

Przypominamy, że kozienicki sztab 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieści się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest jednym z partnerów akcji. O finale WOŚP w Kozienicach będziemy jeszcze informować.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content