24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Kolejna „Witryna” w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

spot_img

Przed nami jedenaste spotkanie literackie z cyklu „Witryna” w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wydarzenie dla wszystkich miłośników literatury pięknej zaplanowano na sobotę, 20 kwietnia, na godz. 16.00, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego.

– Spotkania z cyklu „Witryna” to jedno z naszych stałych działań, które organizujemy z myślą o miłośnikach literatury pięknej, zarówno poezji, jak i prozy. To przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy lokalnymi literatami, ale także kolejna forma promocji rodzimej twórczości – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

W programie spotkania znalazła się prezentacja poezji Grupy Poetyckiej „Erato” Kozienickiego Domu Kultury oraz Grupy Literackiej „Tygiel”, działającej przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

Wyjątkowy gość

– Na każdą edycję „Witryny” zapraszamy wyjątkowych gości, znawców i twórców literatury. Tym razem będziemy mieli okazję spotkać się z poetą i krytykiem literackim Jerzym Jarniewiczem. Nie zabraknie też muzyki – dodaje Elwira Kozłowska.

Jerzy Jarniewicz jest autorem piętnastu książek eseistycznych i krytycznoliterackich, m.in. nominowanych do Nagrody Nike: „Listy obecności” i „Tłumacz między innymi”. Opublikował też dwanaście zbiorów wierszy, w tym nominowany do Nagrody Silesius i Nagrody Orfeusza oraz „Mondo cane”  wyróżnione Nagrodą Literacką Nike. To także laureat Nagrody im. Juliana Tuwima w 2022 r. Tłumaczył Jamesa Joyce’a, Philipa Rotha, Raymonda Carvera, Ursulę Le Guin, Margaret Atwood i wielu innych pisarzy języka angielskiego. Opracował antologie: „Sześć poetek irlandzkich”, „Poetki z Wysp” i „100 wierszy wypisanych z języka angielskiego”.

Podczas spotkania usłyszymy także piosenki w wykonaniu uczestników Młodzieżowej Estrady Piosenki – warsztatów wokalnych prowadzonych w Kozienickim Domu Kultury przez Piotra Markowskiego. Wydarzenie poprowadzi dr Adrian Szary – polonista, poeta, instruktor warsztatów literackich, wykładowca akademicki.

Wstęp wolny. Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Szczegóły na www.dkkozienice.pl.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content