20.2 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Jest pozwolenie na budowę. Wiemy jak będzie wyglądała modernizacja budynku Szkoły Muzycznej w Pionkach

Popularne

spot_img

Gmina Miasto Pionki otrzymała pozwolenie na budowę obejmujące adaptację budynku Szkoły Muzycznej w Pionkach. Jeśli wniosek otrzyma dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu wkrótce ruszą prace modernizacyjne budynku, które obejmą całościową przebudowę budynku.

Pod względem funkcjonalnym budynek podzielony będzie na trzy niezależne od siebie części:

– Szkołę Muzyczną, zajmie część parteru i piętro budynku. Na piętrze znajdować się będą sale zajęć muzycznych: sala rytmiki z szatnią i zapleczem na instrumenty, sale kształcenia słuchu, 12 sal zajęć indywidualnych, sala prób, pomieszczenia administracyjne szkoły oraz toalety dla uczniów. Dodatkowo na parterze zlokalizowana zostanie sala kameralna, która pomieści 100 osób, dostosowana w taki sposób aby zapewnić jak najlepsze warunki do występów muzycznych, zaplecze oraz garderobę.

– Bibliotekę Publiczną, w której zaprojektowano 7 pomieszczeń: wypożyczalnię, wypożyczalnię dla dzieci, księgozbiór muzyczny, księgozbiór podręczny i czytelnię, Czytelnię dla dzieci oraz pomieszczenia administracyjne.

– Młodzieżowe Centrum Sportowe, w którym zlokalizowane będą: sala gimnastyczna, szatnie wraz z toaletami oraz magazyn sali gimnastycznej.

W częściach wspólnych budynku znajdą się również szatnia da gości oraz toalety, w tym toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek zyska nowe instalacje w tym fotowoltaiczną oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz przejdzie gruntowną termomodernizację przez co zyska nowy wygląd. Wszystkie zastosowane rozwiązania pozwolą na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku.

 

źródło: Wydział Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miasta Pionki

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content