21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Jan Wojda złotym medalistą turnieju „Piaseczno Open”, Zuzanna Mąkosa ze srebrnym medalem

Popularne

spot_img

W sobotę 25 marca odbyła się jedenasta edycja turnieju kickboxingu dzieci i kadetów „Piaseczno Open”. Od lat impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem klubów specjalizujących się w formułach planszowych, gdyż stanowi ona świetną okazję do sprawdzenia formy sportowej młodszych zawodników przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski.

W tym roku organizatorzy zanotowali aż 339 zgłoszeń z 24 klubów Polskiego Związku Kickboxingu. Aby sprawnie przeprowadzić zawody rywalizację rozegrano na 5 matach. Nasz klub wziął udział we wszystkich dotychczasowych dziesięciu edycjach turnieju w Piasecznie. W tym roku wystawiliśmy stosunkowo niewielką 5-osobową reprezentację, która spisał się bardzo dzielnie zdobywając 5 medali: 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe oraz brązowy medal w walkach drużynowych kadetów starszych.

Najlepiej zaprezentował się Jan Wojda, który zdobył indywidualnie 1 złoty i 2 brązowe medale. Byliśmy bardzo ciekawi startu Janka, który na zawodach kickboxingu debiutował w grupie kadetów starszych. Tydzień temu nie zaliczył udanego debiutu na mistrzostwach taekwondo, gdzie przegrał już w pierwszej walce semi contact. Dodatkowo do rywalizacji przystąpił z oznakami przeziębienia i osłabienia organizmu. Mimo tych przeciwności zaprezentował się wspaniale wygrywając swoją kategorię wagową pointfightingu i zdobywając brązowy medal w wyższej. W sumie stoczył aż dziewięć walk prezentując bardzo dobrą formę. Tym samym Janek zasygnalizował swoje wysokie aspiracje w nowej dla siebie kategorii wiekowej.

Bardzo dobry start zanotowała też Zuzanna Mąkosa, której kategorie nie były tak liczne jak u Janka ale na liście startowej były wyłącznie utytułowane rywalki. Początkowo, szczególnie w rywalizacji drużyn Zuzia walczyła dosyć bojaźliwie. Właściwy rytm „złapała” dopiero w walkach półfinałowych swojej kategorii i wyższej. Pierwszą z tych walk wygrała kilkoma punktami z utytułowaną rywalką a drugą przegrała zaledwie jednym punktem z aktualną mistrzynią Polski po bardzo wyrównanej walce.

Pozostali nasi reprezentanci zakończyli udział w turnieju poza strefą medalową ale zyskali cenne doświadczenia, które powinny zaprocentować w przyszłości.

Szczegółowe wyniki:

KADECI STARSI

Jan Wojda: złoto pointfighting -47kg, brąz pointfighting -52kg, brąz light contact -47kg

Zuzanna Mąkosa: srebro pointfighting -65kg, brąz pointfighting +65kg

Jan Monkosa: udział

Zuzanna Mąkosa, Jan Wojda, Jan Monkosa: brąz walki drużynowe pointfighting

KADECI MŁODSI

Hanna Fila: udział (jedna wygrana walka przez przewagę techniczną)

Olga Sztamberek: udział

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content