21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

I miejsce dla PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Laskach w Gminnym Konkursie o Uzależnieniach

Popularne

spot_img

Tegoroczna XXIV edycja Gminnego  Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach przebiegała pod hasłem „ Internet to nie wszystko…”. Tym razem gospodarzem tego wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej.  Na konkurs przybyły władze samorządowe, dyrektorzy oraz uczniowie i ich opiekunowie ze szkół podstawowych gminy Pionki. W pierwszej kolejności uczniowie pisali test wiedzy z zakresu profilaktyki i uzależnień.

Po części artystycznej Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pan Andrzej Pionka ogłosił wyniki konkursu i wraz z wójtem Mirosławem Ziółkiem wręczyli cenne nagrody.

fot. PSP Laski

Cieszymy się, że nasze uczennice: Klaudia i Wiktoria Wójcik oraz Maja Kamionka zajęły I miejsce i w nagrodę otrzymały tablety – mówią opiekunowie uczennic – Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom z PSP w Laskach i dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

fot. PSP Laski

Prace konkursowe oceniane były przez jury w składzie: Andrzej Pionka, Małgorzata Podsiadła i Halina Siczek. Organizatorem i fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pionkach. Do konkursu uczniów przygotowywała Beata Zygmunt.

fot. PSP Laski

Głównym celem konkursu było promowanie profilaktyki uzależnień wśród uczniów, podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z używania wszelkiego rodzaju uzależnień: alkoholu, papierosów, narkotyków, dopalaczy oraz tzw. nowych uzależnień od gier komputerowych, telefonu i Internetu.

fot. PSP Laski

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content