17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

[FOTORELACJA] Zagrali dla Amelki i Miłosza – małych bohaterów. Za nami wyjątkowy turniej Halloweenowy

Popularne

spot_img

Zdrowa rywalizacja, dobra zabawa, wyjątkowa aktywność sportowa i taneczna. W sobotę 28 października na terenie boiska Orlik przy ul. Leśnej w Pionkach, odbył się Turniej Charytatywny o Puchar Halloween o Dużą Dynię.

Kilkudziesięciu zawodników, dziewięć drużyn, roztańczone dziewczyny, członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego na swoich motorach, wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz wcale nie mało mieszkańców miasta pojawiło się w jednym miejscu i czasie, by wesprzeć finansowo dwoje tegorocznych bohaterów: Amelce i Miłoszowi, dwójce dzieci zmagających się z chorobami intelektualnymi.

Sobotni turniej rozpoczął się tuż po godz. 14.00. Po kilku rozegranych meczach przyszedł czas na oficjalnie otwarcie turnieju. Drużyny, kibiców oraz mieszkańców Pionek przywitała Justyna Boguta, przedstawicielka drużyny Pionki Dzieciom oraz Kamil Panufnik, radny miejski.

Wszystkich zebranych powitał również burmistrz Pionek Robert Kowalczyk, który życzył wszystkim zdrowej rywalizacji.

Chwilę później zaprezentowały się „Roztańczone” dziewczyny, które jak same stwierdziły – to wyjątkowa akcja, którą warto było wesprzeć.

Najlepszą ekipą tegorocznego turnieju o Dużą Dynię okazała się zwycięska drużyna z roku 2022 Blok Ekipa, która po w zaciętym finale pokonała drużynę Niepozornych 3:2. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyn Fc Olivia pokonując w finale pocieszenia Stowarzyszenie Umarłych Piłkarzy 2:1. Warto nadmienić, iż drużyny za udział w Turnieju wpłacały Wpisowe 280 PLN, które szło do puszki dla Amelki i Miłosza.

– III Turniej Halloweenowy o Dużą Dynię, mimo niesprzyjającej aury, dostarczył jego uczestnikom wielu emocji, zarówno na boisku, jak i patrząc na to generalnie jako na wydarzenie charytatywne. Nie sposób z tego miejsca podziękować imiennie każdemu, czy to osobom biorącym w nim czynny udział, czy wspierającym Nasze wydarzenie lub przekazującym swoje vouchery na licytację, dlatego mówiąc najkrócej, drużyna organizatorzy: drużyna Pionki Dzieciom wraz Pionkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do końcowego sukcesu tegorocznego turnieju. A z racji tego, że zebraną kwota przekroczyła na ten moment 8 tysięcy złotych i może jeszcze ewaluować w najbliższych dniach w górę, możemy śmiało mówić o sukcesie, ponieważ po raz kolejny pobiliśmy rekord tego turnieju (2021 – 6370 PLN, 2022 – 7.000 PLN – przyp.red.) Kwota 8 tys. zł podzielona na pół dla Naszych tegorocznych bohaterów Amelki i Miłosza, nie zmieni ich świata o 180 stopni , ale na pewno sprawi, że ten świat będzie dla nich w najbliższym czasie trochę łatwiejszy od strony finansowej. Wczorajszy dzień pokazał też po raz kolejny, że istnieje niepisana grupą ok. 250 ludzi na których w naszym mieście można liczyć zawsze w kontekście takich i podobnych wydarzeniach, niezależnie od pory dnia i miesiąca – podsumował sobotnie wydarzenie Kamil Panufnik radny Rady Miasta i kapitan drużyny Pionki Dzieciom.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content