31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[FOTORELACJA-REGION] Wyjątkowa „Wieczornica z Eneą” w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce- Letnisko

Popularne

spot_img

10 listopada w Gminnej Hali Sportowej Garbatki-letnisko odbyła się „Wieczornica z Eneą” z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Na spotkanie licznie przybyli mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście. 

– Polska ma za sobą niesamowitą historię – były w niej chwile wielkich zwycięstw i chwały, ale także czasy trudne i tragiczne. Historia Polski nie jest łatwa ani prosta, lecz każdy Polak powinien ją znać, by mieć świadomość, jak zawiłe bywały losy jej mieszkańców. – od tych kilku słów wprowadzenia rozpaczała się wyjątkowa „Wieczornica z Eneą” zorganizowana przez społeczność szkolną w gminie Garbatka-Letnisko.  

Piątkowa uroczystość, to muzyczna podróż przez 123 lata niewoli do odzyskania upragnionej wolności w 1918 roku. W pięknie udekorowanej hali, przy nastrojowych świecach mogliśmy wysłuchać pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu solistów i perfekcyjne przygotowanego chóru szkolnego pod kierunkiem Tomasza Kubiaka.

Za scenariusz i reżyserię wieczornicy odpowiedzialne były panie Monika Bernacik oraz Bernadeta Basaj, scenografię i oprawę plastyczną przygotowała Renata Strzałkowska-Jędrasek. Podczas uroczystości swoje umiejętności wokalne zaprezentowali m.in. : Agata Styczyńska, Karolina Matejszczak, Monika i Dominika Rodakowskie, Martyna Pajączkowska oraz Paweł Kibil.

Wyjątkowego uroku i nastroju wieczornicy dodały również wyjątkowe występy uczniów klas drugich i trzecich oraz przedszkolaków, które zaprezentowały wyjątkowy układ Kujawiaka pod okiem Doroty Ziarkowskiej i Aleksandry Przerwy.

W przygotowanie Wieczornicy zaangażowali byli wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły , uczniowie i ich rodzice. Efekty ich pracy zostały docenione gromkimi brawami , podziękowaniami i słowami uznania od zaproszonych gości oraz  uczestników wieczornicy.

– Serce rośnie i rozpiera duma. Olbrzymie brawa dla was wszystkich, dostarczyliście nam mega dużo wrażeń, byliście wspaniali. Jesteście naszą przyszłością, na która spoglądamy z uśmiechem. Patrząc na was, na wasze talenty należą wam się wszystkim ogromne brawa.  Spotykamy się już po raz dziesiąty i za to wszystko co dziś zobaczyliśmy chciałam wam wszystkim jeszcze raz gorąco podziękować. – mówiła na zakończenie wójt Teresa Fryszkiewicz

Do podziękowań i gratulacji przyłączyła się również dyrektor szkoły Agnieszka Babańca. Dyrektor szczególne podziękowania skierowała do partnera wydarzenia firmie Enea, wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi, ale również rodzicom. 

Po zakończeniu uroczystości wszyscy goście, mieszkańcy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content